POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

série Angelfire

13. října 2013 v 17:38 | Adelle |  English books
V této nové rubrice s názvem English books budu přidávat knížky, které mě zaujaly a jsou pouze v anglickém jazyce. A pokusím se o překlad :)
Napoprvé jsem si vybrala sérii Angelfire od Courtney Allison Moulton. Uchvátila mě už podle obálky a samozřejmě taky názvu (upřímně doufám, že až se přeloží, tak zůstane originální název). Je to trilogie a myslím, že by se vám mohla líbit. Já zatím můžu jen doufat, že na knížku někde narazím :)
Autorka se vyžívá v dlouhých anotacích a taky zvýrazněných nadpisů. Co říkáte na tento styl? ;)


1. díl - Angelfire
Přeložená anotace:
První z nich jsou noční můry.
Každý večer je Ellie pronásledována děsivými sny o obrovských zvířatech, které ji loví a chtějí ji zabít.
Pak přijdou vzpomínky.
Když Ellie pomalu ztrácí vůli, cítí, že si pamatuje něco, k čemu se nedostane. Jeho pozornost je intenzivní a romantická a Ellie má pocit, jako by ho její duše znala po staletí. O jejích sedmnáctých narozeninách, na tmavé ulici o půlnoci, Will probudí Elliinu moc, a ví, že může bojovat s bytostmi, které ji pronásledují v ponuré temnotě. To je klíč k Elliině paměti - a pak už nebude bránit vůbec nic, aby se dozvěděla pravdu.
Teď musí lovit.
Ellie má moc, které se nikdo nevyrovná, a její role je lovit a zabíjet stroje, které živí na lidských duších. Aby však bylo možné přežít nebezpečné a starověké bitvy andělů a padlého, musí se také snažit získat tajemství svých minulých životů a pravdy - ale to může být příliš děsivé si pamatovat.2. díl - Wings of the Wicked (český překlad: Křídla bezbožných)
Přeložená anotace:
Život jako Preliator je tvrdší, než si Ellie kdy dokázala představit.
Vyvažuje skutečný život s odpovědností, že nebeský bojovník je výzvou pro Ellie. Její vztah s Willem se stal celým obchodem, když oba po sobě touží . A teď, že tajemství , které má opravdu vyjít, je z pekelných strojů. Vytváří je zlý démon noci i dne.
Byla varována.
Cadan, démonická sekačka, přichází k ní s informacemi o novém plánu Bastiana -Ellie musí zničit jeho duši a použít prastarou relikvii k probuzení všech duší zatracených a použít je na lidstvo. Když bojuje, musí zůstat skrytá před Bastienem - její síla může zničit všechno, i ji samotnou.
Bude tu zrada.
Zrada přichází i od těch, které miluje, a Ellie si musí zvykat na smrt těch, kteří stáli vedle ní v této nebeské válce. Přesto musí najít způsob, jak zachránit celý svět i svou lásku. Pokud neuspěje, rozpoutá se hotové peklo.
(Celkem bichličky, že? :))

3. díl - Shadows in the Silence (český překlad: Stíny v tichosti)
Přeložená anotace:
Vaše síla srdce a ruky padne . . . .
Ellie ví, že nejtemnější chvíle ještě přijde, a má vše, za co bojovat :
Musí bojovat za Willa.
Proměněn na démona se uchýlil v tajné skrýši se zbraněmi a připraven bojovat, a Ellie je v nepravděpodobné alianci ho zachránit a zastavit Lilith a Sammaela ,kteří se snaží utopit svět v krvi a udělat díru do nebe .
Musí bojovat za lidstvo.
Vzhledem k tomu, že se armády pekla zvedly a získaly blížící se konec dní, Ellie a její skupina spojenců musí cestovat do nejtmavších a nejvíc starověkých regionů na světě ve svém úsilí, aby vše zachránila v celé kráse jako archanděl Gabriel.
A Ellie musí zachránit samu sebe.
Její kohoutkové lidstvo je pod tíhou její energie chladu archanděla, ale Ellie musí vědět, kdo to je a kdo ji miluje, jak se připravuje na konečnou bitvu o zemi a nebe.
V posledním dílu trilogie Angelfire Courtney Allison Moulton přináší temný svět impozantních bitev a romantiku plápolající v závěru.

A víte co? Podle všeho by měl být i film.

P.S.: překlady jsou mou tvorbou, tak se popřípadě omlouvám za chyby :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are