POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Vampýrská akademie 4

13. října 2013 v 13:33 | Adelle |  Recenze

Recenze: Pro lásku uděláte leccos

Spisovatel: Richelle Mead
Série: Vampýrská akademie; 4
Počet stran: 270
Nakladatelství: Domino, 2010
Originální název: Blood Promise
Oficiální anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?


Nebudu lhát a řeknu to rovnou: ještě se mi nestalo, aby ze mě kniha vytáhla tolik emocí. Pláč, radost, nadávky, letmé úsměvy, děs běs, křik...
Abych se trochu zorientovala, budu postupovat v bodech.
  1. ADRIAN. Ano, doteď jsem sice byla tým Dimitrij, ale tady si mě fakt krásně odrovnal a přecházím k Ivaškovi. Já ani nevím, už od druhého dílu mi cosi jako vnitřní hlas našeptávalo: Všichni mají rádi Adriana, proč ty ne? A už jsem přišla na to, proč ho všichni zbožňují. Adrian je prostě třída.
  2. SIBIŘ. Nechci spoilerovat, ale Rose se dostane na Sibiř a potká Dimitrije. Už na začátku mě dost překvapilo, že se ukázala Sydney - hlavní hrdinka navazující série Pokrevní pouta. Tu jsem si taky docela oblíbila. Rose se na Sibiři nechová nějak extra divně, potkává Belikovovy - stále nesnáším Viktorii - a ještě několik dalších lidí. Pak se dostane do sídla Strigojů, kde ji čeká milovaný Dimitrij - a následují scény, které byly na celé knize nejhorší. No všechno poznáte. Celkem se hodila Dimitrijova přezdívka Roza - Koza Róza.
  3. AKADEMIE. Rose je sice taková "drsňačka", ale pořád má něco k Lisse a navštěvuje ji. Za to jsem celkem ráda, proti Lisse zatím (zatím :D) nic nemám a přijde mi fajn. SPOILER - Avery mě fakt překvapila, nečekala jsem, že se z ní stane něco takového. Upřímně jsem si myslela, že to je fajn holka.
  4. PROKOUSÁVÁNÍ. Už jsem zmínila, že jsem se těžce prokousávala částí, kdy Rose věznili Strigojové. Fakt to byl děs. Začátek taky nic moc, Sydney to pak pořádně rozjela - obzvlášť se mi líbila ta část, kdy zdůrazňuje, že neustále po Rose uklízí mrtvé Strigoje. :) Sydneiny hlášky se taky dost podobají Roseiným, takže o zábavu fakt není nouze.
  5. UKONČENÍ. To je na celé knížce vážně nejlepší. Pravda o Rosině otci a Adrian - ta esej fakt zabíjí. No řekli byste do něj, že by pro Rose napsal body, proč ji pozvat na rande? :)

Čtvrtý díl této báječné série se mi líbil nejvíc ze všech. Možná ještě změním názor, ale řekla bych, že asi ne.
Četli jste? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are