POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Cestou knižní zpívám si jen (2)

7. října 2013 v 14:00 | Adelle |  Cestou knižní zpívám si jen...
Pondělní meme z mé dílny. Úvodní článek si můžete přečíst zde.

Škola noci od P. C. Cast a Kristin Cast

Anotace: Šestnáctiletá Zoey přichází do Školy noci v americké Tulse. Doufá, že po neshodách v rodině konečně najde místo, kde se bude cítit doma. Ačkoli si ve Škole noci najde skvělé přátele, nezapadne sem. Není totiž obyčejné upírské mládě. Bohyně noci Nyx jí obdařila zvláštními schopnostmi, které jí dávají moc, ale i zodpovědnost. Jako každá puberťačka řeší problémy s kluky, navíc musí obhájit své zásady před nepřátelsky naladěnou elitní skupinou studentů.

Škola noci se odehrává v Tulse, kde začíná příběh šestnáctileté středoškolačky Zoey Redbirdové. Podle jejích slov je to vyloženě zapadákov, existuje několik hezčích míst, kam by se chtěla podívat. Jenže to se jaksi přetrhne, když ji ve škole označí a přesouvá se do Školy noci.
Škola noci je, jak už vypovídá název, škola pro upírská mláďata a vyučuje se jenom v noci. Vlastně vás tam připraví na to, jak žít jako dospělý upír, učí vás základy a stávají se z vás pomalu nesmrtelní.
Upřímně, nedokážu říct, jestli bych chtěla být nesmrtelná. Jednou jo, jednou zase ne, je to jako na houpačce, takže opravdu nevím. Každopádně Škola noci je velice zajímavé místo, a to nejen díky zaměření na noc, ale i díky lidem, kteří se tam objevují. Nebo bych spíš měla říkat upíři? :)
Ale zameřím se na celou knihu, jsou tam dvě místa: Škola noci a jednoduše obyčejná Tulsa. Abych se přiznala, asi bych si vybrala Školu noci; přece jen jsou tam vesměs fajn lidi, a předměty na vyučování taky neuškodí. A kdo by nechtěl být upířím básníkem? :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are