POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Říjen 2013

Sladká políbení (4)

25. října 2013 v 19:17 | Adelle |  Sladká políbení
Meme od Syki, kde jde o to vybrat nějakou zamilovanou scénu.
POZOR, toto meme může naspoilerovat děj.

Sladká políbení (3)

18. října 2013 v 19:13 | Adelle |  Sladká políbení
Meme od Syki, kde jde o to vybrat nějakou zamilovanou scénu a přidat ji.
POZOR, toto meme může naspoilerovat děj.

série Angelfire

13. října 2013 v 17:38 | Adelle |  English books
V této nové rubrice s názvem English books budu přidávat knížky, které mě zaujaly a jsou pouze v anglickém jazyce. A pokusím se o překlad :)
Napoprvé jsem si vybrala sérii Angelfire od Courtney Allison Moulton. Uchvátila mě už podle obálky a samozřejmě taky názvu (upřímně doufám, že až se přeloží, tak zůstane originální název). Je to trilogie a myslím, že by se vám mohla líbit. Já zatím můžu jen doufat, že na knížku někde narazím :)
Autorka se vyžívá v dlouhých anotacích a taky zvýrazněných nadpisů. Co říkáte na tento styl? ;)

Posuď knihu podle obalu (2)

13. října 2013 v 15:06 | Adelle |  Posuď knihu podle obalu
Narazila jsem na další povedené meme od Syki. Jde o to vybrat si knihu, která vyšla, vychází nebo se teprve chystá, přidat obálku a anotaci a k tomu napíšu názor na obálku (je jedno jestli českou, nebo anglickou). Meme v neděli.

Wicca

Spisovatel: Cate Tiernan
Český název: Wicca
Datum vydání originálu: 2. 9. 2010
Datum českého vydání: 7. 10. 2013
Anotace: Šestnáctiletá americká středoškolačka Morgan Rowlandsová si o sobě odjakživa myslí, že je naprosto obyčejná, nepříliš hezká dívka. Když se ale do města, kde žije, přestěhuje a na její školu nastoupí o rok starší Cal Blaire, který zrychluje tep nejen jí, ale taky všem jejím spolužačkám, zjistí něco, co jí od základů změní život. Je čarodějka a pochází z prastarého, mocného čarodějnického rodu - stejně jako Cal. A její moc je skutečně obrovská, tak obrovská, že se ji potřebuje naučit ovládat. A Cal se ochotně nabídne, že jí s tím pomůže. Jenže Cal se líbí i její nejlepší kamarádce Bree, navíc její rodina vůbec nemá radost z toho, co o sobě zjistila. Jak si s tím vším Morgan poradí? A bude Cal opětovat její city?
Jsem velice ráda, že CooBoo zachovalo originální obálku, protože je prostě BOŽÍ. Oukej, sice tady na Zlomenou asi nemá ;), ale Wicca se mi hrozně líbí a možná to je povrchní, ale já se do ní pustím už jen kvůli obálce.
Co mě na ní zaujalo nejvíc? Ta hvězda. Nevím, asi by mě nenapadlo, že bych ji vytvořila tady z nějakých kytek.
A co vy na Wiccu?

Recenze: Vampýrská akademie 4

13. října 2013 v 13:33 | Adelle |  Recenze

Recenze: Pro lásku uděláte leccos

Spisovatel: Richelle Mead
Série: Vampýrská akademie; 4
Počet stran: 270
Nakladatelství: Domino, 2010
Originální název: Blood Promise
Oficiální anotace:
Život Rose Hathawayové nebude už nikdy stejný. Po nelítostném útoku na Akademii zemřelo hodně Morojů i dhampýrů. Ti, kteří přežili, jsou na tom ještě hůř: musejí se vyrovnat se smrtí kamarádů. A Rosin krk nyní zdobí tetování, které všem zvěstuje, že zabila bezpočet Strigojů. Jen jedna oběť je však důležitá… Dimitrij Belikov. Rose podstoupila bolestnou volbu, opustila Akademii i svou nejlepší kamarádku Lissu, poslední žijící dragomirskou princeznu, a vydala se pronásledovat muže, kterého miluje. Musela dojít až na kraj světa, aby Dimitrije našla a mohla tak splnit krvavý slib, který mu dala. Až ale nastane okamžik rozhodnutí, bude Dimitrij stále chtít, aby ho raději zabila, než aby žil jako stvůra? V sázce je teď úplně všechno. Zranitelná a osamocená Rose se ocitá ve světě, který je pro ni stejně neznámý jako nebezpečný. Najde v sobě dost sil, aby Dimitrije zničila? Anebo se obětuje ve jménu nesmrtelné lásky?


Nebudu lhát a řeknu to rovnou: ještě se mi nestalo, aby ze mě kniha vytáhla tolik emocí. Pláč, radost, nadávky, letmé úsměvy, děs běs, křik...
Abych se trochu zorientovala, budu postupovat v bodech.
  1. ADRIAN. Ano, doteď jsem sice byla tým Dimitrij, ale tady si mě fakt krásně odrovnal a přecházím k Ivaškovi. Já ani nevím, už od druhého dílu mi cosi jako vnitřní hlas našeptávalo: Všichni mají rádi Adriana, proč ty ne? A už jsem přišla na to, proč ho všichni zbožňují. Adrian je prostě třída.
  2. SIBIŘ. Nechci spoilerovat, ale Rose se dostane na Sibiř a potká Dimitrije. Už na začátku mě dost překvapilo, že se ukázala Sydney - hlavní hrdinka navazující série Pokrevní pouta. Tu jsem si taky docela oblíbila. Rose se na Sibiři nechová nějak extra divně, potkává Belikovovy - stále nesnáším Viktorii - a ještě několik dalších lidí. Pak se dostane do sídla Strigojů, kde ji čeká milovaný Dimitrij - a následují scény, které byly na celé knize nejhorší. No všechno poznáte. Celkem se hodila Dimitrijova přezdívka Roza - Koza Róza.
  3. AKADEMIE. Rose je sice taková "drsňačka", ale pořád má něco k Lisse a navštěvuje ji. Za to jsem celkem ráda, proti Lisse zatím (zatím :D) nic nemám a přijde mi fajn. SPOILER - Avery mě fakt překvapila, nečekala jsem, že se z ní stane něco takového. Upřímně jsem si myslela, že to je fajn holka.
  4. PROKOUSÁVÁNÍ. Už jsem zmínila, že jsem se těžce prokousávala částí, kdy Rose věznili Strigojové. Fakt to byl děs. Začátek taky nic moc, Sydney to pak pořádně rozjela - obzvlášť se mi líbila ta část, kdy zdůrazňuje, že neustále po Rose uklízí mrtvé Strigoje. :) Sydneiny hlášky se taky dost podobají Roseiným, takže o zábavu fakt není nouze.
  5. UKONČENÍ. To je na celé knížce vážně nejlepší. Pravda o Rosině otci a Adrian - ta esej fakt zabíjí. No řekli byste do něj, že by pro Rose napsal body, proč ji pozvat na rande? :)

Čtvrtý díl této báječné série se mi líbil nejvíc ze všech. Možná ještě změním názor, ale řekla bych, že asi ne.
Četli jste? :)

Panika | Nová kniha Lauren Oliver

12. října 2013 v 11:12 | Adelle |  Připravované knihy

Nová tvář Lauren Oliver

Spisovatelku Lauren Oliver znáte především díky sérii Delirium nebo knize Chvíle před koncem. CooBoo již dlouho oznamuje, že chystá další novinku; a ta v originále vyjde teprve v březnu příštího roku. Budeme mezi prvními, kdo ji přeloží! :)

Několik obálek: Vampýrská akademie

11. října 2013 v 20:13 | Adelle |  Několik obálek...
O VA jsem toho napsala už hodně a nutno uznat, že to je velice zajímavá série. Stejně jako většina se dostala do světa (výhoda amerických spisovatelů :)) a každý stát si tu obálku trochu přetvořil.

Ani my nejsme vyjímkou - ale abych se přiznala, tady se mi víc zalíbila ta originální.

Vampýrská akademie (Vampýrská akademie, #1)
Vampire Academy (Vampire Academy, #1)
Německá a francouzská
Blutsschwestern (Vampire Academy, #1)
Soeurs de sang (Vampire Academy, #1)Italská x bulharská
L'accademia dei vampiri (L'Accademia dei Vampiri, #1)
Академия за вампири (Книга #1)Turecká x chorvatská
Vampir Akademisi (Vampir Akademisi, #1)
Sestre po krvi (Vampirska akademija, #1)Portugalská x slovenská
O Beijo das Sombras (Vampire Academy, #1)Upírska akadémia (Upírska akadémia, #1)


Švédská x řecká
Törst (Vampire Academy, #1)Vampire Academy (Vampire Academy, #1)


Estonská x slovinská
Vampiiride Akadeemia (Vampire Academy, #1)
Vampirska akademija (Vampirska akademija, #1)Takových obálek by se našlo opravdu hodně, de facto každý pátý stát si vytvoří vlastní. Tak co, která se vám líbila nejvíc? :)

Sladká políbení (2)

11. října 2013 v 19:09 | Adelle |  Sladká políbení
Meme od Syki. Jde o to přidat nějakou zamilovanou scénu z knihy.
POZOR, toto meme může naspoilerovat děj.

Liebster Award TAG

10. října 2013 v 18:05 | Adelle
Tak jsem byla nominovaná v tomto knižním tagu! Jaká to čest, když blog existuje teprve od května tohoto roku. Díky, Kačč! :)Když blbnu s počítačem a YouTube to pak schytá...

9. října 2013 v 16:59 | Adelle
Miluju objevování nových věcí, ať je to jakéhokoli druhu. A já měla tak přívětivé kamarády, kteří mi ukázali, jak správně pracovat s Windows Movie Makerem, abych vytvořila vlastní video. Pořád to teda není ono, protože až takový machr přece jen nejsem, ale něco už z toho vzniklo a když to jde, dávám to na YouTube.
Teď se mi povedla tři videa, tak ohodnoťte ;).
Say to me what you read and I say to you who you are