POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Víkend za rohem | Výběr knížek na relax po trýznivém týdnu

6. září 2013 v 15:28 | Adelle
Jak já jsem vystresovaná a to mi školní rok teprve začal. Čtyřikrát do týdne odpolední vyučování do 15:15, v pátek do půl druhé. Jsem zvědavá, jak mám takhle stíhat úkoly, učení a taky nějaké vlastní zájmy včetně tohoto blogu. Většina článků bude tedy přednastavená.
Nejsem typ, co by vykřikl "Hurá, je tady víkend a já můžu na comp". Tak tohle fakt ne. Sice nejsem ani "Hele, tak si pojď zasportovat", ale ráda se tak s rodinou nebo kámoškou projdu v parku a pokecáme. Nebo večer sednu k televizi a stejně celý film prokecám s mamkou. Či snad posedím u zápasu jakéhokoli sportu s tátou jako megafanoušek (dívali jste se včera?). A nebo, hlavně, si sednu někam s dobrou knížkou.
Dneska učitelka zmiňovala, že se blíží termín odevzdání čtenářského deníku a schválně se mě před celou třídou zeptala, kolik knížek v něm mám. Když jsem vyslovila to pekelné číslo 57, třídu buď málem trefil šlak, nebo mi to nevěřili. No, to je ale jejich problém.
A protože máme ten vysněný víkend, tak omrkneme různá nakladatelství, které knihy by se mohly hodit.Ruta Sepetys - V ŠEDÝCH TÓNECH
Na válečné romány jsem nikdy nebyla. Prostě nemám ráda války. Ale slyšela jsem až moc názorů na tuto knihu a nakonec jsem se rozhodla, že se do této knížky začtu. Už jen podle anotace mi přijde, že to bude poutavé - pokud teda většina recenzentů nekecá ;). Mimochodem, už jen ta obálka je kouzelná, no ne?

Píše se rok 1941. Lině je patnáct let a těší se, že po prázdninách půjde na uměleckou školu. Ale jednoho večera k nim domů vrazí sovětská tajná policie a společně s její matkou a malým bráškou ji odvlečou pryč. Čeká je deportace do pracovních táborů na Sibiři.
Lina se musí naučit bojovat o život, přijímat obtížná rozhodnutí, spolknout ponižování a bití a hlavně nenechat se zlomit, udržet si vlastní lidství. A to se jí daří díky své rodině a také lásce k výtvarnému umění. I přes ohromné riziko si kreslí a zapisuje, co všechno ona a ostatní lidé okolo ní zažívají. Nejdříve kreslí, protože doufá, že se díky obrázkům a vzkazům podaří jejímu otci je najít a zachránit. Později proto, aby uchovala paměť národa a vzdala tak poctu tisícům nevinných lidí, kteří byli odsouzeni k smrti, ať už okamžité při popravách, nebo pomalejší v pracovních táborech.
Linin pohnutý příběh je plný lidské krutosti a nenávisti, ale zároveň lásky a naděje. Otázkou zůstává, zda naděje a láska dokáží udržet člověka při životě a s hlavou vztyčenou dostatečně dlouho…Abigail Gibbs - TEMNÁ HRDINKA
O Temné hrdince taky padlo dost slov. Abych se přiznala, na upíry jsem byla odjakživa, takže si mě Hrdinka tak trochu získala už jen názvem. Problém je v tom, že moje kamarádky si knihy kupují opravdu jen výjimečně - radši si zajdou do knihovny. Jenže čekat půl století, než se do naší knihovny ty správné trháky dostanou, se mi moc nechce. Každopádně na tuto knihu jsem dost zvědavá.

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska...
Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze - ale za jakou cenu?


Tahereh Mafi - JSEM ZLOMENÁ
Tuhle knížečku momentálně čtu a blížím se ke středu, přesto si mě už pořádně získala, stejně jako předchozí díl. Tahereh Mafi má prostě originální styl psaní, který vás uchvátí. Abych pořád nežvanila to dobré, Juliette to někdy se sebelítostí přehání, ale to se snadno přehlédne. Kenjiho komentáře vás rozhodně budou bavit a kdo si zamiloval Warnera, nezůstane v klidu. Já sama jsem na něj pořádně zvědavá...

Tik
tak
tik
tak
tik tak tik tak…
Už je skoro čas
na válku!
Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku.
A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné.
V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.

Richelle Mead - VAMPÝRSKÁ AKADEMIE
Jsem takový člověk, že mě dost dostane tip kamarádek a právě jedna z nich mluvila o VA jako o divné knížce. Ještě že jsem po ní nakonec sáhla, protože mě opravdu uchvátila. Rosin styl vyprávění je zkrátka originální. U knížky se zasmějete, ale zároveň si řeknete "A proč to je takhle" nebo "Co bude dál?" Jestli jste se už dívali napřed na Adriana, tak ten se v téhle knize ještě neobjeví, ale o srandu opravdu není nouze ;).

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství…


Bram Stoker - DRACULA
Teď si asi říkáte, co jsem za blázna, když začnu tak novou knihou V šedých tónech a skončím u staromódního Draculy. Jenže ono nejde o to staromódní, ale je to prostě skvělá kniha, a navíc musím doporučit taky něco pro kluky. Dracula podle mě zůstane klasikou, kterou by si měl každý přečíst a to nejen kvůli speciálnímu stylu vyprávění ve formě deníků, ale i díky hororu a prvkům romantiky, které se v knize objeví. Koho baví se po večerech bát, tak tohle je perfektní.

Román Dracula lze zařadit do žánru hororu, či gotického románu a je to klasické dílo literárního vampirismu. Je strukturován jako řada zápisů v deníku a několika dopisů jednotlivých postav. Hlavním hrdinou tohoto temného příběhu je britský právník Jonathan Harker, který odjíždí do Transylvánie na hrad hraběte Drákuly, aby s ním projednal zamýšlenou koupi několika nemovitostí v Londýně. Po několika dnech strávených v tajmném místě po boku děsivého hostitele Jonathanovi dochází, že jeho návrat domů je odložen na dobu neurčitou, ba dokonce, že se nejspíš už nikdy do Londýna ke své milované snoubence nevrátí. On i jeho nicnetušící snoubenka se tak stávájí obětí strašlivého upíra s ještě strašlivějšími úmysly.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are