POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Posuď knihu podle obalu (1)

8. září 2013 v 18:38 | Adelle |  Posuď knihu podle obalu
Narazila jsem na další povedené meme od Syki. Jde o to vybrat si knihu, která vyšla, vychází nebo se teprve chystá, přidat obálku a anotaci a k tomu napíšu názor na obálku (je jedno jestli českou, nebo anglickou). Tak jsem zvědavá, jestli mě toto meme nějak chytne. Zatím se pokusím o pravidelné meme v neděli.


Unravel Me

Unravel Me (Shatter Me, #2)Spisovatel: Tahereh Mafi
Český název: Jsem zlomená
Datum vydání originálu: 5. 2. 2013
Datum českého vydání: 27. 8. 2013

Anotace: Tik tak tik tak tik tak tik tak… Už je skoro čas na válku! Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku. A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.

Jsem zlomená jsem četla sice pouze v češtině, ale obálka našeho vydání je úplně jiná než od originálu. Autorka zvolila na každý díl zachycení lidského oka v jakékoli podobě - zmrzlé řasy, pláč či velké nalíčení. Kdybych měla volit lepší obálku, tak by to nejspíš byla česká, ale ta originální má taky něco do sebe. Přece jen je to skvělý originální návrh. Tahle obálka je prostě skvělá. Jak se líbí vám?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are