POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Dny Evropského Dědictví | 740 let založení města | Podívaná, až mě bolí ruce

14. září 2013 v 19:52 | Adelle
Dny Evropského Dědictví jsou v našem městě každoroční tradicí, kdy se pozve pár zpěváků a ti na náměstí prostě vyhrávají. Většinou se tam jdu podívat (taky kvůli tomu, že mamka pracuje v kulturním domě) a semtam seženu i fotku či podpis. Ale letos? Letos to bylo úplně jinak.
Ano, přesně dnes, 14. 9. 2013 se jedny tyto Dny odehrály, ale v novém stylu, protože naše město slaví 740 let od svého povýšení. No jo, jsme staří :). A proto se pozvaly ty největší české hvězdy...


Zaprvé to určitě byl Václav Neckář, který zaplnil snad celé náměstí. Řekla bych, že mě už brát nebude, nu ale Půlnoční jsem si s ním nakonec zazpívala taky. Babičky z něj teda byly úplně paf, jen co je pravda ;) a povedlo se mi sehnat pro ně Neckářův podpis, takže jeden (nebo spíš dva) dobrý skutek navíc.
Za Neckářem následoval též známý Ivan Hlas. Kdo jste viděli Šakalí léta, určitě víte, o koho se jedná :). I s ním se mi povedlo si zazpívat jednu písničku právě z toho filmu (a to bych to do sebe vůbec neřekla).
Jak jistě víte, jsem obrovský fanda rocku, Kabáti, Mandrage, Koblížc!, bez toho prostě nežiju, takže ve mně přece jen stouplo nadšení, když jsem zjistila, že kapela Lola běží je zaměřená na jakýs takýs rock. Musíme uznat, že měli super songy. Kdoví, třeba jednou obsadí pozici Kabátů?
No a hlavní hřeb dne, na který jsem se těšila nejvíc, je rapper a básník Lipo. Můžu říct, že jsem se na letošní Dny moc netěšila a to proto, že jsem většinu z účinkujících neznala či neposlouchala, ale pak jsem zjistila o Lipovi a Dny se rázem staly jasným dnem účasti. Lipo je fakt skvělý, ani bych neřekla, že je tak ukecaný, ale hlavně je milý na fanoušky a tak to má prostě být. Teď mě z jeho vystoupení ještě bolí ruce, jak jsme tleskali, máchali atd.... :) Mimochodem, díky za podpis a fotku, Lipo! <3

A teď už jsem doma, utahaná (a s mrtvýma rukama) a čekající na to, až se mi uráčí vstát ze židle a jít se osprchovat. Pak už to bude popcorn (hodí se, když s babičkou vyrazíte po stáncích na Dnech :D) a film Signál s Vojtou Dykem. Soundtrack k tomuto filmu Čekám na signál je můj oblíbený, protože se stal takovým hitem našeho školního výletu. Znáte Bozeňov? Tam nikde nebyl signál. Chodíte kde chcete, ale signál ne a ne chytit. A pak jeden spolužák začal zpívat "Čekám na signál..." a všichni jsme to od něj odchytli. Viděli jste ten film už někdo? Jen tak narychlo, jestli něco neřeknete, než se zvednu do vany a pak k filmu :)

Abych ještě nekřvidila Dnům, je i večerní program, teď tam myslím hraje kapela Sioux a po ní bude dlouho do noci vyřvávat revival skupiny Olympic. No, já se radši podívám na polovinu Signálu a pak usnu :)

A co váš dnešek? A užili byste si to na našich Dnech?
(P. S. A taky byste radši chtěli Mandrage? :D)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are