POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Cestou knižní zpívám si jen... (1)

9. září 2013 v 14:43 | Adelle |  Cestou knižní zpívám si jen...
Pondělní meme z mé dílny. Úvodní článek si můžete přečíst zde.


Ptačí zpěv od Meagan Spooner

Anotace: Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

Hlavní hrdinka Ptačího zpěvu, Linda, žije v zcela zajímavém městě, které taky na Zemi zůstalo jako poslední. Byla válka BUM, všechna civilizace zmizela a zůstalo jen toto jediné město. Aby jej nenapadala zvěř nebo dokonce lidožrouti, Ústav (vede město) kolem něj nechal vybudovat ochrannou bariéru. Kdo vkročí za ni, už se nevrátí.
Celé město je napájeno kouzelnou energií, stejně jako bariéra.
A když Linda uteče, dostane se do divočiny a z něj později i do Železného lesa.

Ptačí zpěv je rozdělený na tři části: v první je Linda ve městě, v druhé v divočině a ve třetí se dostává do Železného lesa. Abych pravdu řekla, tak mě nejvíc zaujalo Lindino město vybudované pouze na lži a energii. Kouzlobraní a energie. Jediné město na světě, vzdálená budoucnost. Toto místo mě zcela uchvátilo, i když Linda by to asi neschvalovala. Meagan Spooner má krásné popisy, díky nimž se mi jak bariéra, tak celé město krásně představovalo.
Divočina byla úplně obyčejná jako každá jiná. No dobře, lidožrouty asi jen tak nepotkáte, ale i tak. Neustálé nebezpečí, hlad, žízeň, hlad, žízeń, žádní přátelé...
Železný les, poslední místo, které se v knize vyskytne, je samo o sobě také dost kouzelné. Nechci příliš spoilerovat, ale už ten název vypovídá dost. Úchvatné místo, které mi sice k srdci příliš nepřirostlo, ale bylo krásné.

Co vy a tři části Ptačího zpěvu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are