POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Září 2013

Cestou knižní zpívám si jen... (1)

9. září 2013 v 14:43 | Adelle |  Cestou knižní zpívám si jen...
Pondělní meme z mé dílny. Úvodní článek si můžete přečíst zde.

Cestou knižní zpívám si jen... | Meme z mé dílny

9. září 2013 v 14:32 | Adelle
Tak jsem se jaksi zapojila do různých meme od knižních bloggerů a rozhodla se, že teď už fakticky vytvořím nějaké zajímavé meme, do kterého by se snad pár lidí mohlo pustit.

Meme se jmenuje Cestou knižní zpívám si jen. A proč zrovna cestou?

Posuď knihu podle obalu (1)

8. září 2013 v 18:38 | Adelle |  Posuď knihu podle obalu
Narazila jsem na další povedené meme od Syki. Jde o to vybrat si knihu, která vyšla, vychází nebo se teprve chystá, přidat obálku a anotaci a k tomu napíšu názor na obálku (je jedno jestli českou, nebo anglickou). Tak jsem zvědavá, jestli mě toto meme nějak chytne. Zatím se pokusím o pravidelné meme v neděli.

Recenze: Jsem zlomená

7. září 2013 v 11:25 | Adelle |  Recenze

Recenze: První pohled zdaleka není ten správný

Tahereh Mafi

Originální název: Unravel Me
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Série: Roztříštění
Pořadí v sérii: 2
Počet stran: 392

Oficiální anotace:
Tik
tak
tik
tak
tik tak tik tak…
Už je skoro čas
na válku!
Juliette uprchla ze spárů Warnera do Bodu Omega, což je místo ideální pro lidi, jako je ona. Pro lidi s darem. A také je to hlaví ústředí hnutí odporu proti stávajícímu režimu. Konečně je volná a nikdo ji nechce použít jako zbraň. Konečně může svobodně milovat Adama. Ale nikdy se nezbaví svého vražedného dotyku.
A ani Warnera, který po ní touží víc, než by bylo zdánlivě možné. V druhém díle této dystopické trilogie musí Juliette učinit několik životně důležitých rozhodnutí. Musí zjistit, co vlastně chce a o čem si myslí, že je to správné. A možná bude muset volit mezi srdcem a Adamovým životem.

Juliette. Dívka se smrtícím dotekem. Rodiče ji vyhodili na ulici přenechali ji jiným. 264 dní byla zavřená. Ale teď je všechno jinak. Poté, co utekla ze spárů Warnera a spolu s Adamem, Kenjim a Jamesem se ubytovala v Bodu Omega, se cítí jinak. Jinak, ale stále špatně. Všichni ji mají jako zrůdu divnou dívku se smrtícím dotekem a bojí se jí. Adam je sice vůči jejímu doteku imunní, ale ne jen tak náhodou. A stále ho to něco stojí...
Adamova láska, nebo Adamův život?

A pak je tady Warner. Bod Omega je sice pod zemí, ale on okolo něj stále slídí. Něco se děje, to je všem jasné. A je toho víc než dost; dorazil Warnerův otec Anderson a záležitost nabírá grády.
Jenže je Warner opravdu takové monstrum jiný, jak si Juliette myslí?
Nikdy nespoléhejte na první pohled.

Můj první dojem z knížky? Moje srdce hoří, hoří a to jen pro Warnera. Možná jsem jím v Roztříštěné opovrhovala, ale tady ukázal zcela jinou stránku a fakt si mě získal. Nedivím se, proč se na blozích většinou objeví tým Warnera než Adama. Jsem zlomená je prostě děsivá skvělá, nabitá smrtící akcí, při nichž nejednou budete držet palce pro Bod Omega.
Když odsuneme Warnera a porovnáme ostatní postavy, tak bych si hned na druhou příčku dala Kenjiho. Je to fakt magor a klidně to řeknu otevřeně, protože to je pravda. Jeho hlášky vás nikdy nebudou nudit a díky nim mi knížka zase připadala pestřejší.
Ano, Juliette to sice s tou kritikou přehání, ale v jádru je to hrozně fajn holka, která neví, co dělá.
A proč nemůžu mít delší recenzi? Protože knížka je fakt nabitá takovými zvraty, že kdybych jen o něco víc napsala, tak vám zkazím celý zážitek. Takže máte jasný úkol; přečíst. ;)
Jsem zlomená vás bude děsit.
Jsem zlomená je trhák.

Víkend za rohem | Výběr knížek na relax po trýznivém týdnu

6. září 2013 v 15:28 | Adelle
Jak já jsem vystresovaná a to mi školní rok teprve začal. Čtyřikrát do týdne odpolední vyučování do 15:15, v pátek do půl druhé. Jsem zvědavá, jak mám takhle stíhat úkoly, učení a taky nějaké vlastní zájmy včetně tohoto blogu. Většina článků bude tedy přednastavená.
Nejsem typ, co by vykřikl "Hurá, je tady víkend a já můžu na comp". Tak tohle fakt ne. Sice nejsem ani "Hele, tak si pojď zasportovat", ale ráda se tak s rodinou nebo kámoškou projdu v parku a pokecáme. Nebo večer sednu k televizi a stejně celý film prokecám s mamkou. Či snad posedím u zápasu jakéhokoli sportu s tátou jako megafanoušek (dívali jste se včera?). A nebo, hlavně, si sednu někam s dobrou knížkou.
Dneska učitelka zmiňovala, že se blíží termín odevzdání čtenářského deníku a schválně se mě před celou třídou zeptala, kolik knížek v něm mám. Když jsem vyslovila to pekelné číslo 57, třídu buď málem trefil šlak, nebo mi to nevěřili. No, to je ale jejich problém.
A protože máme ten vysněný víkend, tak omrkneme různá nakladatelství, které knihy by se mohly hodit.

Teaser Tuesday (1)

3. září 2013 v 15:29 | Adelle |  Teaser Tuesday
Tak jsem si rozjela další meme, které se ale určitě stane pravidelným už jen kvůli názvu Teaser Tuesday. Meme pořádá Should Be Reading.


Sladká políbení (1)

2. září 2013 v 17:19 | Adelle |  Sladká políbení
Možná je trochu pozdější datum, ale nakonec mě toto meme od Syki uchvátilo a prostě se musím přidat. Nevím, jestli z tohoto meme udělám týdenní runu, zatím to ale bude vycházet náhodně, koneckonců přece jen máme začátek školního roku a náš rozvrh hodin je hrozně dlouhý, tak uvidíme, jak to budu stíhat.
Say to me what you read and I say to you who you are