POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Září 2013

Nightmare dopsaná!

28. září 2013 v 18:11 | Adelle |  Moje tvorba
Ano, je to tady, sice mi to přijde jako včerejšek, co jsem napsala první stranu, ale první díl série Nightmare je HOTOVÝ! Pořád tomu tak nějak nemůžu uvěřit. Je to moje zatím nejdelší knížka, má 317 stran; zatím jsem teda neudělala všechny potřebné úpravy, ale okolo téhle stránky by se to nějak mělo pohybovat.
Upřímně doufám, že ty úpravy nezaberou nějak extra dlouhou dobu, protože bych vám ji co nejdřív ráda představila jako krásný hardback :)
No, znám, jak to všechno chodí, že obálky většinou nejsou úplně přesně podle představ autora, ale tady jsem to nevydržela a načrtla si obálku nejen prvního dílu, ale i druhého a třetího. Takže tady je.
BTW, když jsem začala kontrolovat chyby atd., napadlo mě, že nemusí být jenom dvě novely s Nickem a Chrisem, ale taky novela s Elenou, která byla vlastně ještě před Nightmare a teď je mrtvá. Pravda s ní je krutá, ale to mám naplánované až na druhý díl :) Tak co, chtěli byste Elenu? :)

18297608 P. S. Přece jen je to naskenované a vybarvené pastelkama, tak trochu soucitu, prosím :D

Waiting on Wednesday (3)

25. září 2013 v 15:02 | Adelle |  Waiting on Wednesday
Waiting on Wednesday je projekt pořádaný Breaking the Spine. Jde o to napsat nějakou knihu, kterou s radostí očekáváme; do které se rádi pustíme v co nejbližší době

Teaser Tuesday (2)

24. září 2013 v 10:10 | Adelle |  Teaser Tuesday
Tak jsem si rozjela další meme, které se ale určitě stane pravidelným už jen kvůli názvu Teaser Tuesday. Meme pořádá Should Be Reading.
Na začátek pro ty, kteří by se taky chtěli zapojit: O CO JDE? Popadni knihu, kterou momentálně čteš, otevři ji na náhodné stránce a přepiš z ní dvě věty. Dej si pozor, aby věty neobsahovaly spoilery!

Recenze: Fenomén

21. září 2013 v 17:37 | Adelle |  Recenze

Recenze: Republika, nebo Kolonie?

Marie Lu

Originální název: Prodigy
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Série: Legenda
Pořadí v sérii: 2
Počet stran: 344

Oficiální anotace:
June a Day přijíždějí do Las Vegas a nemyslitelné se stává skutečností - Elektor Primo umírá a vlády se ujímá jeho syn Anden. Republika se tak ocitá ještě o krok blíže absolutnímu chaosu. Day však ze všeho nejvíc touží zachránit svého malého bratra, a tak mu nezbyde nic jiného, než se spojit s Patrioty. Ti oběma slíbí pomoc, mají jen jednu malou podmínku - Day a June musí zabít nového vládce.
Zdá se, že je to mimořádná šance, jak změnit vývoj celé republiky, jak vyjádřit vůli tak dlouho utiskovaného národa.
Ale June si postupně uvědomí, že Anden není jako jeho despotický otec. Co když je jedinou šancí na nový začátek? Co když revoluce musí mít vyšší smysl než osobní pomstu? Co když se Patrioti mýlí?

Day - nejhledanější zločinec Republiky. June - zázračné dítě, které Republiku zradilo. A právě tihle dva spolu utvořili dvojici, která míří za novým životem do Vegas najít Patrioty. Patrioti jim velice rádi pomohou, ale mají jednu podmínku a ta je celkem veliká: musí zabít nového Elektora Andena.
Zdá se to jako brnkačka. Nasadíme June, ta Elektora oblbne a pak ho Day před zraky celé Republiky zastřelí.
Ale mají Patrioti pravdu...?
Abych se přiznala, nabídka na atentát pro Andena se mi od začátku vůbec nelíbila. Tak nějak jsem doufala, že se z něj vyklube něco jiného než jeho otec a navíc anotace taky prozrazuje své. A ten atentát nebyl jediné, co jsem tak moc chtěla. Hrozně moc fandím Dayovi a June v jejich vztahu, i když to někdy moc neklape. A vidět je, jak se hádají nebo pořád sami sebe přesvědčují, to je fakt utrpení.
Ale ne aby to vyznělo, že jsou sebekritici, co si o sobě myslí bůhví jak nejsou špatní a jak by bylo lépe, kdyby se nikdy nenarodili (proč? viz. tady). To rozhodně ne. Abych Daye přistihla, jak sám sebe lituje, to by teda bylo něco. Day je přesným opakem Juliette, sice je z nižších poměrů, ale to mu nezabrání svobodně myslet a dokonce se stát slavným. No a June? June je hrozně moc fajn holka, kterou nic nenechá chladnou a rozhodně není ten ubulený typ. Teda ne že by se mi Roztříštěná nelíbila, to ne ;)

Udělám to jako vždycky, shrnu i postavy. Day s June už prostor dostali, tak teď něco pro Kaede. Nechci spoilerovat, ale je mi jí hrozně moc líto. Měla ten správný "šarm" a důvtip, to se mi na ní velice líbilo.
Tess, jak moc tě nenávidím. Nejen že nepřeješ Dayovi a June jejich lásku, ale ještě je SPOILER! Tak tohle ti nikdy neodpustím, holka.
Pokud jde o zbytek postav, jsem velice ráda ohledně Edena, a je mi moc líto postav, které zemřely buď tady, nebo už v Legendě. Musím říct, že Fenomén byl opravdu fenomenální a velice se mi líbil.
Ale co na takových knihách nenávidím? To, že pokaždé skončí nějak hrozně - a to můžu potvrdit i tady, panebože Dayi, myslela jsem, že dostanu infarkt - a navíc musím nekonečně dlouhou dobu čekat, než vyjde třetí a většinou poslední díl. Na Championa jsem vážně natěšená.

A proč jsem recenzi nazvala Republika, nebo Kolonie? Tohle možná je tak trošičku spoiler, ale říct to prostě musím; Dayovi se splní přání a dostanou se do Kolonií. Jeho otec nelhal - je to opravdu skvostné místo, ne jako Republika. Teď je ale důležité rozhodnutí: obrátit se Republice zády, nebo se nového života vzdát?
A co vy s Fenoménem? :)

Ukázka z Prokleté

18. září 2013 v 17:54 | Adelle |  Moje tvorba
Tak si říkám, že jsem na blog zase dlouho nedala něco ze své tvorby. No, jak se dalo čekat, bude to Nightmare :). Píšu ji pořád, když se dostanu na počítač, přece jen na tom internetu není až tak moc co dělat. V nynějším stavu se Nightmare pohybuje blízko 170 strany s řádkováním 1, a jak všichni víme, knihy jsou s řádkováním 1,5. Ano, práci si prostě přidělávat musím :) Neptejte se, proč to dělám s jedničkou, když to pak stejně předělám na 1,5. Prostě to tak dělám.
Zrovna jsem se tak dostala do fáze, která by se mohla stát zhruba prostředkem celé Nightmare. Nechci nějak zvlášť odhalovat, o co jde, přece jen pořád doufám, že se mi jednou povede dostat aspoň Nightmare na pult knihkupectví ;), ale je to celkem důležitá část, při níž plánuju různé zvraty, které nejspíš otřesou celým mým budoucím stylem psaní. No uvidíme. :)
Dál už tedy nebudu napínat psaním, tak tady to je :).

Waiting on Wednesday (2)

18. září 2013 v 12:12 | Adelle |  Waiting on Wednesday
Waiting on Wednesday je projekt pořádaný Breaking the Spine. Jde o to napsat nějakou knihu, kterou s radostí očekáváme; do které se rádi pustíme v co nejbližší době.

Dny Evropského Dědictví | 740 let založení města | Podívaná, až mě bolí ruce

14. září 2013 v 19:52 | Adelle
Dny Evropského Dědictví jsou v našem městě každoroční tradicí, kdy se pozve pár zpěváků a ti na náměstí prostě vyhrávají. Většinou se tam jdu podívat (taky kvůli tomu, že mamka pracuje v kulturním domě) a semtam seženu i fotku či podpis. Ale letos? Letos to bylo úplně jinak.
Ano, přesně dnes, 14. 9. 2013 se jedny tyto Dny odehrály, ale v novém stylu, protože naše město slaví 740 let od svého povýšení. No jo, jsme staří :). A proto se pozvaly ty největší české hvězdy...

Recenze: Vytržení

13. září 2013 v 15:01 | Adelle |  Recenze

Recenze: Cestování časem se leckdy nevyplácí

Lauren Kate

Originální název: Passion
Nakladatelství: Knižní klub, 2012
Série: Andělé
Pořadí v sérii: 3
Počet stran: 304

Oficiální anotace:
Ve třetím dílu série Andělé se dál odvíjí příběh Luce a Daniela. Luce s jistotou cítí, že někde v jejích minulých životech se skrývá něco - nebo někdo -, co by jí mohlo pomoci v tom současném. A tak se vydá na nejdůležitější pouť tohoto života: vrací se napříč věčností, stále hlouběji do minulosti, a stává se svědkyní svých dřívějších vášnivých vztahů s Danielem. S jediným cílem - najít klíč, který odemkne jejich lásce dveře do budoucnosti.

Luce v minulém díle (Muka) vskočila do Hlasatele, aby se dostala do minulosti a konečně tak mohla odhalit tajemství, které v sobě ukrývá její a Danielova kletba. Už se nechce po sedmnácti letech vracet. Musí přijít na kloub tomu, proč se to tak děje, a jestli je Danielova láska vůbec pravdivá. Poslední dobou se přece jen choval nějak divně.
Jenže cestování minulostí není taková prďárna. Nejen, že nevíte, kde se za minutku vynoříte, ale nesmíte se svým minulým já vůbec nic provést, jinak se taky může stát, že se něco pokazí a vy už nebudete existovat. Na to Luce ale moc nehledí a v pohodě navštěvuje všechny své předchozí podoby.

Abych se přiznala, Vytržení jsem zezačátku vůbec nedůvěřovala. Slyšela jsem (nebo spíš četla) špatné recenze a názory, že cestování časem není vůbec žádná sranda atd., ale celkem mě překvapilo, že se dostavil pravý opak. Tahle kniha mě strhla, nejen ukončením, ale celým dějem, jak je Daniel Luce opravdu oddaný.
Nechtějte po romantičce, aby hodnotila romantickou knížku.

Když jde o postavy, nejdřív se dostanu k Billovi. Sice to až takový Bill není, ale to všechno poznáte ;). Jeho věta "Co takhle potlesk tady pro dámu, lidičky?" to vystihla docela přesně. Ne, zase nemůžu Luce křivdit, že se nesnažila, její myšlenkové výkony byly o hodně lepší než v předchozím dílu, ale i tak by její mozeček mohl pracovat líp. No a Daniel a ostatní andělé? Mrzelo mě, že se tam nenaskytlo trochu víc místa pro Shelby, Cama nebo Adrianne, jejichž komentáře mi knížky vždycky pěkně zpestřovali. Bylo super, že se tam aspoň někdy objevili, a pokud jde o Daniela, o hodně se zlepšil.
Teď k prologu. Dobře, tohle možná trochu naspoileruje děj, ale když se už v úvodu objevil Lucifer, bylo tak trochu jasné, že to bude skvělá kniha. Jen mě mrzelo, že byl opravdu jenom v prologu a pak se ukázal až ke konci, když se to tak vezme.

Vytržení si ode mně vysloužilo pět hvězdiček, protože tohle byla fakt bomba. Musíte číst!
A názory těch, co už četli? :)

"Co chceš k Vánocům?" | Aneb nikdy se mě na to neptej

13. září 2013 v 14:41 | Adelle
Tu osudnou otázku mi mamka položila, když jsem seděla v křesle a četla si Školu noci 3 (můžete se těšit i na recenzi). Někdo by řekl, že je to úplně primitivní, ale podle mně ne, protože posledně, když se mě na to ptala, tak jsem dostala vynadáno, že mám dárky za několik tisíců. A za to může jen jeden důvod...

knihy. No a co, tak si prostě nemůžu pomoct! Je hodně knížek, které bych ráda přečetla, než se přes to Young Adult období přeženu a nastoupí úplně jiné žánrově zasazené knížky. Navíc nechápu, co jiného bych si ještě mohla přát. Nejsem moje ségra, plyšového šmoulu fakt nechci. To bych si radši přečetla knihu Champion, u které jsou ale moje šance na dně kvůli angličtině... myslím, že ještě ani nevyšel v originále, ne? Mamka prostě nechápe, jak můžu číst knížku v angličtině (takže ať se podívá na A Shade of Vampire). Ráda mám doma všechny série pěkně pohromadě a právě Champion bude jediný, který mi v Legendě schází. (Ano, vytoužený Fenomén mám od včerejška doma.) Nerada otevírám nové série, ale nevím, jestli pokračování Roztříštěné nebo Ptačího zpěvu se přeloží do Vánoc. No, spoléhat na to nebudu...
takže se nabízí otevřít třeba sérii Rudá jako rubín, kterou jsem si vyhlídla už před rokem (možná i dřív) a která se mi opravdu zalíbila. Nevydržela jsem to a přečetla si i ukázkovou kapitolu na cooboo.cz, která si mě taky okamžitě získala (nejen díky Gwenině charakteru). No, a celá trilogie je na místě. Pak že mám chtít dárky za málo peněz.
Když jsem přečetla první díl Školy noci (recenze), tak nějak mi hlavou prolétlo "Tohle je dobře napsané, mohla bych to taky někdy vlastnit." Ha, povedený vtip. Neutrácet za trilogie? A co takhle rovnou za nekonečnou sérii? Kdo ví, kolik má Škola noci vlastně dílů. Teď u Knižního klubu vychází další díl a jsem opravdu šťastná, že jsem si načnula tak sáhodlouhou sérii.

No, mohla bych tady seznam svých knížek, co bych ráda vlastnila, vypisovat donekonečna. Takže teď se do toho nekonečna pustím ve WordPadu a vypíšu mamce pěkný dopis Ježíškovi, co bych tak k Vánocům chtěla.

A jak je to s Vámi?

Waiting on Wednesday (1)

11. září 2013 v 12:00 | Adelle
Waiting on Wednesday je projekt pořádaný Breaking the Spine. Jde o to napsat nějakou knihu, kterou s radostí očekáváme; do které se rádi pustíme v co nejbližší době.
Say to me what you read and I say to you who you are