POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Upírský srpen | Sázka se stovkou

13. srpna 2013 v 16:09 | Adelle |  Dívčí čtení
Půlka prázdnin za námi a já už pomalu odpočítávám nový školní rok :). Jenže k němu mě nespojuje jen hrozné těšení na setkání se třídou nebo nuda při učení, ale taky závěr mé sázky s kamarádkou. Ne přímo moje sázka, ale v té sázce o mně opravdu jde.
A jak?


Ve škole si povinně vedeme čtenářský deník a má se v něm objevit alespoň 5 knížek. Vždyť to znáte - v téhle době všichni sedí u počítače a knihy jsou pro ně nic. Jenže já a moje parta jsme fakt velké čtenářky a většinou se u nás v deníku objeví víc než 15 knih. Při posledním výběru deníku jsem měla 36 knížek, a ten jsem se rozhodla překonat aspoň na padesátku (viz. můj profil na Goodreads). A co napadlo moje skvělé kamarádky? Vsadily se, že dám stovku. To bych přímo neřekla, ale do té padesátky se zkrátka dostat musím.
Zatím mám ve čtenářském deníku 46 knížek přečtených za dobu, co nám ho nám učitelka vrátila. A už nemám co číst, takže jsem si zašla do knihovny, abych si tu padesátku taky pěkně dodělala.

Jako první jsem si vybrala Vampýrskou akademii. Četla ji kamarádka (mimochodem, zrovna tuhle napadla ta sázka) a prý se jí celkem líbila, takže jsem se rozhodla, že po ní taky sáhnu.

Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové.Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů.
Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat…


V knihovně jsem taky delší dobu narážela na Pokrevní pouta od stejné autorky Richelle Mead. Už mě štvalo, že tuhle pořád vidím a knihy, které si chci za každou cenu přečíst (třeba Hunger Games) jsou neustále vypůjčené. Tak jsem si ji vzala.

Vampýrské akademie pokračuje! Mladá královna Lissa Dragomirová si netradiční politikou nadělala u morojského dvora spoustu nepřátel, kteří by ji rádi odstranili. Je ale velmi dobře střežena, a tak se spiklenci zaměří na její nevlastní sestru Jill. Vědí totiž, že kdyby Jill zabili, Lissa by musela odstoupit a přenechat trůn někomu, kdo má alespoň jednoho žijícího příbuzného. Po brutálním útoku na Jill se Morojové a dhampýři rozhodnout uklidit Jill někam do bezpečí. Kam ale? Po dlouhém zvažování dojdou k závěru, že mladou vampýrku by jistě nikdo nehledal ve světě lidí.
Jill má doprovázet a strážit alchymistka Sydney Sageová. Obě dívky se zapíší na lidskou školu, kterou navštěvují i Adrian Ivaškov a Eddie Castile. Kamarádi zpočátku řeší běžné problémy spojené se studiem na lidské škole, ale brzy začnou zjišťovat, že na téhle škole nejsou jediní, kdo potřebuje k životu krev…Protože nemám ráda, když rozečtu sérii a nedočtu ji, tak jsem vzala i třetí díl Upířích deníků. Musím říct, že poté, co jsem viděla prvních pár dílů, mě knížky opravdu zklamaly, ale přece jen nějaké napětí se tam najít dá.

Děsivá síla plná zášti napadla město. Touží všechny zahubit a pít jejich krev. Dokáží se Damon se Stefanem smířit a bojovat bok po boku proti něčemu ještě hrozivějšímu, než jsou oni sami? A dokáže to Elena?Jedinou knížkou, kterou jsem si půjčila a nejsou v ní upíři, je Alchymista. Má ji jedna moje kamarádka a tu celá série naprosto uchvátila, přestože ji ještě nepřečetla úplně celou ;). Bydlí ale ve vedlejší vesnici a mně se nechtělo čekat na školní rok, takže jsem si knížku vypůjčila už teď.

Josh a Sophie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...

A tady pokračuju v rozečtené sérii Škola noci s druhým dílem Zrazená. Předchozí díl se mi velice líbil, takže od tohoto očekávám něco podobného.

Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Potom ale v Tulse za podezřelých okolností umírá první středoškolák a instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Na upíry ze Školy noci padá podezření z hrůzných vražd a možná není tak docela neopodstatněné Zoey proniká stále hloub do spleti intrik a zjišťuje, že všechno zdaleka není takové, jak se zdálo. To však ještě neví, že ji čekají nejhorší okamžiky jejího života a že ji zradí někdo, komu bez výhrad věřila.


Jestli máte ještě nějaké návrhy, kterými bych možná dokázala dát i šedesátku, sem s nimi! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are