POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Zrádný anděl

13. srpna 2013 v 17:01 | Adelle |  Recenze

Recenze: První instinkty jsou většinou pravdivé

Ulrike Bliefert

Zrádný andělOriginální název: Lügenengel
Nakladatelství: Fragment, 2013
Série: Thrillery Fragment
Pořadí v sérii: osamoceně
Počet stran: 184
Oficiální anotace:
Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.

Leonie má obrovskou zálibu v lezení po horách, kterou zdědila po matce. Proto se celá její rodina vydává na společnou dovolenou nabitou adrenalinovými zážitky. O Leoniina dvouletého bratříčka Dominika, zkráceně Nickyho, se má během dovolené postarat dívka Sonja. Leoniina kamarádka Maike ale Sonju nenávidí už po prvním pohledu... a Leonie svou kamarádku nedokáže pochopit.

Leonie by se svého koníčku snad nikdy nevzdala, nebýt jedné hodně zlé záležitosti, kterou vám ale neprozradím, protože bych vám pokazila překvapení. Sama nemám ráda, když se mi o knížce vyzradí konec nebo něco důležitého dřív, než se do ní ponořím. Takže pokaždé, když se o něco takového tady pokusím , nadepíšu POZOR, SPOILER. (Nebo mě v nejhorším případě upozorněte :))

Maike, Leoniina nejlepší kamarádka a taky spolu-lezkyně po skalách, mi od začátku přirostla k srdci. Byla prostě... takovou typickou správnou kamarádkou, která každou situaci musí nějak odlehčit, co má správný smysl pro humor a pokaždé najde něco, čím se dá pomoct. Tím se dostávám k dalšímu tématu, že Zrádný anděl obsahuje postavy s chybami, a to je právě skvělé. Žádná bytost v lidském životě není bez chyb, každý je dělá, a Ulrike Bliefert se do psaní opravdu ponořila úžasně.
Knihu jsem si vlastně vypůjčila jen kvůli krásné obálce, speciálnímu názvu a taky kvůli tomu, že patřila k předchozím třem thrillerům. Jenže jsem se (jako obvykle :|) v knížce hodně spletla, děj mě naprosto uchvátil a, jak jsem už psala, ke každé postavě jsem si vytvořila úplně jiný vztah. Zrádného anděla bych rozhodně doporučila i těm, kteří mají slabší cit pro thrillery.
A na konec - co jsem vlastně chtěla naznačit nadpisem První instintky jsou většinou pravdivé? Jde o Leoniiny a Maičiny pocity. Však se dozvíte. :)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are