POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Opět nějaká novinka... ukázka z mé nové knížky!

1. srpna 2013 v 13:23 | Knihomolka Ada |  Moje tvorba

Nový příběh - nové ambice - nové životy

No jo, no, tak jsem prostě přemýšlela a do hlavy mi vletěl další nápad, který jsem v mozku prostě nechat nemohla a musel se dostat na papír. Nikdy mi neříkejte, že je jednoduché zahodit myšlenku, na niž narazíte.

Ta myšlenka prostě přišla jen tak znenadání a začala se pěkně rozmnožovat, až jsem došla k dokoneční prologu. Musela jsem ho prostě zapsat a hned udělat další dvě kapitoly. Nápad možná jednoduchý, ale nikdy nevíte, co se z obyčejné myšlenky vyklube, že?
Jde o Aprilynne (abych se přiznala, ke jménu mně inspirovala právě spisovatelka Aprilynne Pike), které se zdá prapodivný sen, o němž zjistí, že to byla vzpomínka. Přijde jí to divné - minulý život žít nemohla a jestli ano, nepamatovala by si na něj. Jenže pravda je prostě taková a Aprilynne se s kamarádi pouští do pátrání, při němž je nutná odvaha a taky silná mysl, protože budou celkem velké ztráty.
Příběh se odehrává současnosti, zároveň zasáhne i dobu středověku. A můžu potvrdit, že se tam objeví nejen prvky hororu, ale tak spousta hezkých kluků :).
Takže tady je ukázka:

Část první kapitoly; snídaně
"Proč mně budíš?" vzdychne a nějak dojde na židli vedle mě. Mou přítomnost dá najevo nepatrným kývnutím.
"Protože je snídaně," odbyde ji máma. "Nebudeš spát až do oběda."
"Nejradši bych to udělala," zamumlá Ricci. Na stole před námi přistanou dva talíře s omeletami. Radostně se do jedné zakousnu.
"Já nejsem Lynne, abych vstávala brzo," postěžuje si Ricci. Pochybuju, že díky tomu máma změní názor.
"Nevstávám brzo," namítnu. "Dneska jsem se probudila jen kvůli snu."
"Co se ti zdálo?"
Spolknu sousto a přejdu k ledničce, abych si vybrala něco k pití. "Cosi o tom, že jsem byla příčinou bitky dvou kluků."
"Byli hezcí?" přeruší mně Ricci. To je celá ona.
Pokrčím rameny. "Na obou něco bylo. No a ten jeden chtěl zabít druhého a já nevím proč, ale skočila jsem před něj. Jeho meč teda zabil mně. Oba mi začali vyznávat nehynoucí lásku Proč jsi to udělala? Má smysl žít bez tebe?"
"Neříkej to tímhle tónem," napomene mně Ricci. Očividně má hned lepší náladu, jak může někoho poučovat. "Náhodou, obětovat se pro kluka, kterého miluješ, je bezva."
"Bezva? Nemilovala jsem ho."

"V tom snu jo."

Taky by se mi šikla pomoc, lidičky! Absolutně nevím, jak bych knížku mohla pojmenovat. Já vím, jako budoucí spisovatelka to je dost mizerný, ale je to tak. Takže napište do komentářů, na mail, ask, Twitter a kamkoli jinam vaše návrhy. Za všechno budu vděčná ;). (A můžu vás ujistit, že se pak vaše jména objeví v přidaném poděkování.)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are