POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Další tag - obětuj svou nej(hroznější) knihu

6. srpna 2013 v 9:49 | Adelle
Opět jsem si tak brouzdala po knižních blozích, a narazila jsem na tento velice zajímavý knižní tag. Myslím, že si ho jistě všichni oblíbíte a přidáte na své stránky :), protože mi stačilo přečíst první scénář a šla jsem do toho.
Scénář č. 1: Útok zombie
Zrovna jsi v knihkupectví, když se všude okolo tebe začnou nořit zombíci. Všichni zákazníci jsou uvězněni mezi stohy knih a nemají žádnou šanci na útěk. Ty už jsi zatlačený/á v rohu a vnímáš jen pach shnilého masa a šouravé kroky mrtvol. Panikaříš a dělí tě jen krůček od toho, že se sklátíš k zemi a uděláš ze sebe večeři, když se najednou ozve hlas managera obchodu, který ti dodá naději. Vojáci totiž zjistili, že zombie nesnáší přehodnocované knihy! Ty se okamžitě rozeběhneš mezi regály a kličkujíc mezi hnijícími těly hledáš knihu, kterou všichni milují, ale ty ji jednoduše nemůžeš vystát. Jakou knihu čapneš a omlátíš jí překvapenému zombíkovi o hlavu?Nejspíš Říkali mi Leni. Jak už jsem psala v recenzi, trochu (víc) mě zklamala. Možná to je kvůli věku, až budu starší, třeba to pochopím víc. Ale teď mě to vůbec nechytlo a myslím, že by to na zombíka docela zabralo.


Scénář č. 2: Šílený liják
Právě jsi vyšel/a z kadeřnictví se svým vysněným účesem. Procházíš se po ulici, necháváš lidi zírat na své dokonalé vlasy, když v tom začne pršet. Jenomže to není jen aprílový deštík. Je to obrovský slejvák, jaký svět ještě neviděl. Z nebe se snáší litry vody a jediné. na co myslíš, je tvůj nový účes, který tě stál celou výplatu. Jaké pokračování knihy obětuješ a použiješ jako deštník?

Obětovala bych Hraničářova učně 2, protože to byla ta nejhorší kniha ze série, kterou jsem zatím četla. Možná ke konci, jak tam byla bitva, to ušlo, ale jinak žádné napětí, žádný vtip. Kdybych měla porovnávat s prvním dílem, tak tenhle jde do šrotu.

Scénář č. 3: Šílená hodina s učitelem
Jsi na hodně literatury a profesor se rozplývá nad jednou známou klasickou knihou. "Tahle kniha úplně změnila světovou literaturu!" prohlašuje a vyzdvihuje knihu do nebes. Tebe to ale vůbec nebere. Nejen, že se tohle vychvalování nedá poslouchat, ale ty ani za mák nesouhlasíš. Protože máš vlastní zkušenosti. Jakou klasickou knihu bys mrskl/a po svém profesorovi a rozkřičel/a ses na celou třídu o tom, jak tahle kniha stojí za houby?

Jako povinnou četbu máme docela dost knížek, ale do mě vážně nedostalo je Vinnetou. Fajn, pro ty starší už to je taková klasika, ale já na westerny nikdy nebyla a myslím, že ani nebudu. Sice nevím, jestli bych byla schopná hodit po své milované učitelce češtiny nějakou knížku, ale Vinnetoua si rozhodně číst nebudu.

Scénář č. 4: Doba ledová
Úžíváš si skvělé odpoledne v knihovně. Procházíš se mezi stohy knih a všude se vznáší ta dokonalá vůně papíru potištěného slovy. Když najednou BUM! Celá země je pokrytá vrstvami sněhu a nikde není nic jiného než ledová pustina. Teploty nezastavitelně klesají a tvůj dech ti mrzne u pusy. Najednou zjišťuješ, že tvou jedinou možností je začít pálit knihy. Jakou svou nejneolíbenější knihu bys spálil/a první a vůbec by ti nebylo líto, že se změnila v hromádku popela?

Knížek, co by se musely pálit, by mi bylo celkem líto i přesto, že je vůbec nemusím. Spisovatel si s nimi přece jen dá nějakou pořádnou prácičku a než mu to nakladatelství vydá, stojí nejen nervy, ale i nějaký ten čas. Takže bych nejspíš začala všemi nudnými časopisy s módou, které si stejně nikdo nepůjčuje.


Možná trochu divné odpovědi, ale pokud jde o knihy, jsem fakticky hrozně vybíravá, jako většina žen s oblečením. Možná to někdy vypadá, že nejsem ideální kritička (5 hvězdiček...?), ale někdy mě knížky zklamou víc, než bych sama chtěla. No nevím, co na to řeknete ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are