POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Srpen 2013

Upírský srpen | Sázka se stovkou

13. srpna 2013 v 16:09 | Adelle |  Dívčí čtení
Půlka prázdnin za námi a já už pomalu odpočítávám nový školní rok :). Jenže k němu mě nespojuje jen hrozné těšení na setkání se třídou nebo nuda při učení, ale taky závěr mé sázky s kamarádkou. Ne přímo moje sázka, ale v té sázce o mně opravdu jde.
A jak?

Jeden stát a přece jen rozdíly / Návrat z dovolené...

11. srpna 2013 v 18:00 | Adelle
Je to jen chvilička, co jsme se celá rodina vrátili z dovolené v Jižních Čechách, ale tohle prostě napsat musím. Nejdřív bych samozřejmě měla všechny ty místa vychválit ;), takže zámky Hluboká a Červená Lhota rozhodně doporočuji a vyfotit se u cedule Kardašova Řečice (Adéla ještě nevečeřela!) taky stojí za to :).
Ale přece jen už to bylo trochu víc dál od rodného města na Moravě, takže se rozdíly mezi Moravou a Čechy vážně nedaly přehlédnout.

Další tag - obětuj svou nej(hroznější) knihu

6. srpna 2013 v 9:49 | Adelle
Opět jsem si tak brouzdala po knižních blozích, a narazila jsem na tento velice zajímavý knižní tag. Myslím, že si ho jistě všichni oblíbíte a přidáte na své stránky :), protože mi stačilo přečíst první scénář a šla jsem do toho.
Scénář č. 1: Útok zombie
Zrovna jsi v knihkupectví, když se všude okolo tebe začnou nořit zombíci. Všichni zákazníci jsou uvězněni mezi stohy knih a nemají žádnou šanci na útěk. Ty už jsi zatlačený/á v rohu a vnímáš jen pach shnilého masa a šouravé kroky mrtvol. Panikaříš a dělí tě jen krůček od toho, že se sklátíš k zemi a uděláš ze sebe večeři, když se najednou ozve hlas managera obchodu, který ti dodá naději. Vojáci totiž zjistili, že zombie nesnáší přehodnocované knihy! Ty se okamžitě rozeběhneš mezi regály a kličkujíc mezi hnijícími těly hledáš knihu, kterou všichni milují, ale ty ji jednoduše nemůžeš vystát. Jakou knihu čapneš a omlátíš jí překvapenému zombíkovi o hlavu?Nejspíš Říkali mi Leni. Jak už jsem psala v recenzi, trochu (víc) mě zklamala. Možná to je kvůli věku, až budu starší, třeba to pochopím víc. Ale teď mě to vůbec nechytlo a myslím, že by to na zombíka docela zabralo.


Scénář č. 2: Šílený liják
Právě jsi vyšel/a z kadeřnictví se svým vysněným účesem. Procházíš se po ulici, necháváš lidi zírat na své dokonalé vlasy, když v tom začne pršet. Jenomže to není jen aprílový deštík. Je to obrovský slejvák, jaký svět ještě neviděl. Z nebe se snáší litry vody a jediné. na co myslíš, je tvůj nový účes, který tě stál celou výplatu. Jaké pokračování knihy obětuješ a použiješ jako deštník?

Obětovala bych Hraničářova učně 2, protože to byla ta nejhorší kniha ze série, kterou jsem zatím četla. Možná ke konci, jak tam byla bitva, to ušlo, ale jinak žádné napětí, žádný vtip. Kdybych měla porovnávat s prvním dílem, tak tenhle jde do šrotu.

Scénář č. 3: Šílená hodina s učitelem
Jsi na hodně literatury a profesor se rozplývá nad jednou známou klasickou knihou. "Tahle kniha úplně změnila světovou literaturu!" prohlašuje a vyzdvihuje knihu do nebes. Tebe to ale vůbec nebere. Nejen, že se tohle vychvalování nedá poslouchat, ale ty ani za mák nesouhlasíš. Protože máš vlastní zkušenosti. Jakou klasickou knihu bys mrskl/a po svém profesorovi a rozkřičel/a ses na celou třídu o tom, jak tahle kniha stojí za houby?

Jako povinnou četbu máme docela dost knížek, ale do mě vážně nedostalo je Vinnetou. Fajn, pro ty starší už to je taková klasika, ale já na westerny nikdy nebyla a myslím, že ani nebudu. Sice nevím, jestli bych byla schopná hodit po své milované učitelce češtiny nějakou knížku, ale Vinnetoua si rozhodně číst nebudu.

Scénář č. 4: Doba ledová
Úžíváš si skvělé odpoledne v knihovně. Procházíš se mezi stohy knih a všude se vznáší ta dokonalá vůně papíru potištěného slovy. Když najednou BUM! Celá země je pokrytá vrstvami sněhu a nikde není nic jiného než ledová pustina. Teploty nezastavitelně klesají a tvůj dech ti mrzne u pusy. Najednou zjišťuješ, že tvou jedinou možností je začít pálit knihy. Jakou svou nejneolíbenější knihu bys spálil/a první a vůbec by ti nebylo líto, že se změnila v hromádku popela?

Knížek, co by se musely pálit, by mi bylo celkem líto i přesto, že je vůbec nemusím. Spisovatel si s nimi přece jen dá nějakou pořádnou prácičku a než mu to nakladatelství vydá, stojí nejen nervy, ale i nějaký ten čas. Takže bych nejspíš začala všemi nudnými časopisy s módou, které si stejně nikdo nepůjčuje.


Možná trochu divné odpovědi, ale pokud jde o knihy, jsem fakticky hrozně vybíravá, jako většina žen s oblečením. Možná to někdy vypadá, že nejsem ideální kritička (5 hvězdiček...?), ale někdy mě knížky zklamou víc, než bych sama chtěla. No nevím, co na to řeknete ;)

Druhé kolo nekonečného pokračování!

5. srpna 2013 v 9:37 | Adelle |  Nekonečné pokračování
Nekonečné pokračování se, jak vidím, začíná uchytávat ;) S Drakií nám to zatím jede, takže rozjedeme další nekonečnou sérii, co vy na to?
V anketě (bude i v menu) hlasujte, o které pokračování nejvíc stojíte! ;)

Fanklub Cassiana!

4. srpna 2013 v 14:25 | Adelle |  Dívčí čtení
Goodreads je vážně užitečná a skvělá stránečka, to se musí nechat ;). Sice už profil na tomto webu vlastním trošičku delší dobu, pořád jsem se ale všechno na něm nenaučila (a musím přiznat, že mě to hrozně baví). Takže dneska jsem se zase naučila něco nového - groups, čili hezky česky skupiny. Nemohla jsem to vydržet, no, tak jsem si založila vlastní.

Knižní tag

4. srpna 2013 v 12:45 | Adelle
Tak jsem si brouzdala po internetu, až jsem narazila na jeden velice zajímavý blog s ještě zajímavějším projektem. On to asi není až takový projekt, ale je to aspoň něco s knihami, ne? ;)
Jedná se o blog Život s knihami (odkaz), kde nám Mona připravila knižní tag.

1. Čteš o prázdninách více, nebo méně, než přes rok?
O prázdninách více - není škola atd., takže těch povinností je míň a já mám na čtení více času.

2. Když si vybavíš prázdniny, jakou knihu si s nimi spojíš?
Nejspíš Prožila jsem něco neuvěřitelného, protože tam je Lenka v Rusku se sněhem a to dokáže zchladit.

3. Kolik si schopná/ný si vzít knih na dovolenou?
Nejradši bych si brala jenom jednu, protože pak mám batoh/tašku hrozně těžký/ou, ale vždycky mám hrozný strach, že tu knížku přečtu a pak nebudu mít po večerech co dělat, takže minimálně dvě beru.


Recenze: Říkali mi Leni

4. srpna 2013 v 10:46 | Adelle |  Recenze

Recenze: Objevování svého pravého původu

Zdeňka Bezděková

Originální název: Říkali mi Leni
Nakladatelství: Albatros, 2001
Série: není
Pořadí v sérii: není série
Počet stran: 137
Oficiální anotace:
Příběh desetileté dívenky, která postupně zjišťuje, kdo je a kam patří, strhuje, dojímá a současně burcuje čtenáře dnes stejně jako před více než šedesáti lety…

Křehké a působivé vyprávění malé Leni Freiwald z městečka Herrnstadt v Německu... získalo po svém prvním vydání popularitu mezi našimi čtenáři a uznání i v zahraničí. Knížka vyšla mimo jiné také v Německu, USA, Velké Británii i Japonsku a patří do pokladnice české literatury pro děti.

Němci si o sobě myslí, že jen oni jsou ti čistí, a fašismus vládne. Odvádějí Židy do koncentračních táborů a českým matkám zabavují děti. Obětí tohoto nelidského chování se stane i maličká Leni Freiwald.
Leni žije s maminkou Rosou, babičkou Matyldou a bratrem Raulem v německém městě. S bratrem se neustále hádá a maminka se k ní taky nechová zrovna přívětivě. Jediný, kdo je aspoň trochu normální, je babička. Hrozný je i Otto, kterého si maminka zve domů, protože Lenin tatínek zahynul ve válce.

Leni je jiná než ostatní, pořád dokola slýchává Němky by se měly chovat takhle. Jenže na to se desetiletá dívka prostě necítí. Musí se ale uznat, že Leni má kuráž a je jí jedno, že je spolužačka Anne Lore prostě zlá. Leni se dokáže zabavit i sama.
Všechno ovšem vyvrcholí tehdy, když Lenina třída dostane nového učitele a ten zavede nové zvyky - například Mikuláše. Každé dítě má své spolužačce poslat nějaký vzkaz, ale Leni dostane opravdu záhadný.

NEJSI ŽÁDNÁ FREIWALD, JSI CIZÍ HARANT! A NAŠLI TĚ - NA NÁDRAŽÍ!

Leni se okamžitě rozsvítí žárovička. Co jiného by znamenalo chování ostatních kamarádů a rodiny? O čem jiném by si babička s maminkou "tajně" šuškaly, když je Leni slyšela? A co by jinak znamenal tajemný kufr? Leni ho na půdě objeví a v něm věci ze svého pravého domova. Plíšek MADE IN CZECHOSLOVAKIA už mluví za vše...

A Leni je pevně rozhodnutá, že se vrátí domů.
Ale to by nebylo, aby se neukázal problém. Leni nezná své pravé české jméno, není v pátracím seznamu - nikdo ji nehledá, nikomu nechybí. Jenže Leni se nevzdá.

Abych pravdu řekla, od Leni jsem čekala víc. Nejen podle anotace, ale i podle ohlasů. Jasně, bylo hned jasné, že je to "starší" knížka a bude napsaná trochu jiným stylem, ale vážně mě trochu zklamala. Nejmíň do poloviny knížky jsem se nevyznala, kde je minulost a kde je současnost, ale pak se mi to i celkem líbilo. Jakožto povinnou četbu jsem to zkrátka přečíst musela a do povinné četby se to i hodí. Ale řekla bych, že jako starší bych to pochopila líp.

Bannery a Team Stickers: moje knihy

2. srpna 2013 v 16:53 | Knihomolka Ada |  Moje tvorba

Bannery a Team Stickers s mými knihami

Tak jsem začala pracovat a vytvořila jsem bannery a team sticerks (inspirováno imlovingbooks.com) s mými knihami. Musím uznat, že jsem čekala lehčí práci. Ale pracovat s fontem Scriptina je teda děs, to se musím přiznat.
Nejdřív jsem teda zkusila navrhnout, jak by mohla vypadat obálka Černé a bílé (ukázka). Ostatní obálky si radši navrhuju tužkou a pastelkama na papíře :).

Opět nějaká novinka... ukázka z mé nové knížky!

1. srpna 2013 v 13:23 | Knihomolka Ada |  Moje tvorba

Nový příběh - nové ambice - nové životy

No jo, no, tak jsem prostě přemýšlela a do hlavy mi vletěl další nápad, který jsem v mozku prostě nechat nemohla a musel se dostat na papír. Nikdy mi neříkejte, že je jednoduché zahodit myšlenku, na niž narazíte.
Say to me what you read and I say to you who you are