POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Srpen 2013

Mé knižní série (1)

21. srpna 2013 v 16:00 | Adelle
Tohle je projekt od Roxanne a myslím, že je opravdu zajímavý, takže jsem se taky rozhodla zapojit. Koneckonců miluju, když mám doma pěkně celou sérii.
O co jde: vyfotit celou sérii a zodpovědět pár otázek.

Návrat z knihovny

21. srpna 2013 v 15:47 | Adelle
Zrovinka jsem se vrátila z knihovny. Vlastně bych tam ani nešla, kdyby mi nepřišel e-mail Vaše rezervovaná kniha Deník malého poseroutky je připravena k vyzvednutí. Trvalo to teda pěkně dlouho, protože jsem na Poseroutku čekala celé prázdniny. Proč zrovna Poseroutka?
Skoro nikdo z naší třídy nečte a Poseroutka je jediná knížka, kterou si tam přečetli všichni. Tak jsem chtěla zkusit, co to vlastně je.
A Poseroutka není jedinou knížkou, kterou jsem si vybrala. Tady je fotečka pořízená mobilem... (můj stůl z pohledu, když klečíte u židle, vzadu ségřina stěna)

Embedded image permalink

A o které knihy se jedná?

Čaroděj od Michaela Scotta - Nicolas Flamel pokračuje v zápiscích dalších dvou velmi hektických dnů. Nyní se nachází v Paříži a s ním i dvojčata a Scathach. Uvědomuje si, že musí rozvíjet sílu Sofie a Joshe, aby mohli naplnit proroctví. Setkávají se s dalšími nesmrtelnými bytostmi, a jejich pobyt ve francouzské metropoli způsobí více než velké zmatky. Nicolasovi a Perenelle se však čas neúprosně krátí. Každý den stárnou o rok, jejich schopnosti slábnou a tělesná schránka chřadne. Podaří se probudit i Joshovu skrytou moc? Zvládne Sofie umění ovládat další živel? V pokračování Alchymisty se samozřejmě znovu střetnou s dávným čarodějem Johnem Dee, který tentokrát proti nim nebude stát sám. Druhý díl Tajemství Nicolase Flamela je opět napínavý a plný nečekaných bitev a zvratů.

Ukolébavka od Sarah Dessen - "O lásce už jsem neměla žádné iluze. Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne. Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních." Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, ji zanechal jen jednu ubohou píseň - Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách. Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života. Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních. Pak se ale v jejím životě objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama. Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí…

Deník malého poseroutky od Jeffa Kinneyho - Když je vám tak jedenáct, může to být fakt opruz. A nikdo to neví líp než Greg Heffley, protože se najednou ocitl na víceletém gymplu, kde malí poseroutkové, jako je on, narážejí každý den na chodbách do kluků, kteří jsou větší, silnější a holit by se mohli dvakrát denně. Deník malého poseroutky není jen tak obyčejný deníček. Greg tenhle sešit dostal od mámy. A to přesto, že deníky jsou přece jenom pro holky! Takže si nemyslete, že to bude nějaké "milý deníčku" tohle a "milý deníčku" támhleto. Navíc tohle vlastně není deník, to jsou ZÁPISKY. Greg si prostě zapisuje a čmárá obrázky ke všemu, co se kolem něj děje. Píše o svém otravném starším bráchovi, o potrhlém kamarádu Rowleym, o každodenním boji o přežití ve škole, o jednom fakt děsivém domě hrůzy, o kreslení komiksů pro školní časopis a taky o Sejru...


Vampýrská akademie 2 od Richelle Mead - Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc nedaleko Akademie zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí.
V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější - jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají pronásledovat Strigoje, aby s nimi svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Upíří deníky 4 od L. J. Smith - Elena se snaží varovat přátele, že jim všem hrozí nebezpečí, ale před tragédií, která se má ve Fell´s Church odehrát, je sama zachránit nedokáže. Když se díky zvratu událostí znovu shledá se svou životní láskou, otevírá se před ní druhá šance prožít život, o jakém vždycky snila.

A nakonec to jsou komiksy Johanka z Arku a Romeo a Julie. Četli jste něco z toho a máte k tomu názor? ;)

Je libo "zahrát" si v Nightmare?

20. srpna 2013 v 19:24 | Adelle |  Moje tvorba

Noční můra hlásí volná místa!

Zrovna si tak píšu Nightmare, když mě přepadla myšlenka, že si vlastně nemusím pořád postavy vymýšlet nebo je dávat z mých kamarádů. A proč? Protože se jich objeví kupa nejen v prvním dílu, ale později i v dalších.
A o které role se jedná?

Vojáci - hlídání cely vězenkyně, kterou chce Nightmare osvobodit/noční služby
Obyčejní obyvatelé - stačí jen mihnutí/pomáhají Nightmare
Lidé ze Země - je libo zasloužit si noční můru přímo od Nightmare? :) a o jakou se bude jednat?
Šerif - střeží vězení
A co jakákoli potvora? :) - Chcete si zahrát příšeru, kterou si sami vymyslíte? S Vaším jménem? Beru všechno! :)
Knihovník/knihovnice - bude potřeba v knihovně, jinak nám Nightmare podpálí všechny knížky!

A jak se tam dostanete? Stačí napsat, jaké jméno vaše postava dostane - ať už je jen jedno, nebo dvě či celé s příjmením nebo jenom příjmení. Neuškodil by i věk postavy a pokud se vám chce zapojit fantazii, tak třeba i vzhled a charakter ;).
Mimochodem, vysloužíte si taky čestné jméno v přidaném poděkování. :)

Tak co, chcete se objevit v Nightmare: Prokletá?

Recenze: Alchymista

18. srpna 2013 v 17:06 | Adelle |  Recenze

Recenze: Jeden den a všechno je jinak

Michael Scott

Originální název: The Alchemyst
Nakladatelství: Knižní klub, 2008
Série: Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 400

Oficiální anotace:
Josh a Sofie jsou obyčejná dvojčata, která si chtějí během prázdnin vydělat na první auto. Josh si najde práci v malém knihkupectví u manželů Flemingových a jeho sestra v kavárně naproti přes ulici. Jednoho dne se jim změní celý život, když se v ulici objeví podivné auto s ještě podivnější posádkou. Jsou svědky kouzelnického souboje o starodávnou knihu kouzel, která má nevídanou moc. Obsahuje totiž všelijaké návody a postupy popisující mimo jiné výrobu zlata z běžných kovů nebo elixír mládí. Není divu, že po ní touží chamtivý Dr. Dee, který se spojil se starší nesmrtelnou rasou, jež zemi vládla dávno před příchodem lidí. Dee zaútočí na Nicka Fleminga, který ale není jen ledajakým obchodníkem, ale především strážce tajemství knihy kouzel a také alchymista v jedné osobě. Dvojčata se mu popočátečním šoku snaží pomoci ubránit knihu, ale je to marné. Dee si odnáší nejen pro co přišel, ale také unáší alchymistovu ženu Perenelu. Naštěstí Josh v boji vytrhne z knihy nejdůležitější část pro rituál, který by umožnil návrat nesmrtelných na zemi a tím uvrhl lidstvo do jejich otroctví, ne-li hůře. Dvojčata se tak dostávají do nebezpečí, protože Dee bude chtít získat i zbylé stránky a on nenechává svědky...

Představte si, že vaši rodiče jsou archeologové, takže o minulosti víte přibližně všechno. Kvůli změnám míst se ubytujete u tetičky a začnete si se svým dvojčetem přivydělávat na brigádě. A pak se veškerá snaha rodičů ukáže jako nic, protože potkáte Nikolase Flamela.
Jak byste se cítili?

Josh a Sofie, obyčejná dvojčata, si chtějí přivydělat peníze na auto, které si chtějí koupit. Sofie pracuje v kavárně, zatímco Josh je zaměstnaný naproti v knihkupectví u Nicka Fleminga. Jenže se stane svědkem bitky mezi záhadným Johnem Dee a Nickem - kouzlí. A hned je všechno jinak.
Sofie i Josh jsou zasvěceni do veškerého tajemství, co Nick Fleming skrýval. Ve skutečnosti to je totiž Nikolas Flamel, nesmrtelný alchymista vlastnící vzácnou knihu Kodex, kterou mu ale ukradl John Dee. A jestli ji použije, lidský svět je v troskách. Naštěstí se Joshovi povedlo vytrhnout poslední dvě stránky, jenže po nic John Dee půjde...

Moje kamarádky mi řekly: "V Alchymistovi není romantika, to tě bavit nebude." Jenže se teda pořádně spletly. V Alchymistovi jsem nenašla žádné zdlouhavé a nudné pasáže, všechno se krásně četlo, a, abych se přiznala, celkem mě dostalo to, že krásný Excalibur vlastní zrovna John Dee. No jo, jsem prostě Artušovou fanynkou, ale to je vedle.
Nevím, jestli jsem se v knížce našla, protože se o to většinou snažím. Ale i tak mě dvojčata uchvátila. Sice by Nikolas nemusel být až tak příliš tajemný, ale bez toho by to nebylo ono, ne? :)

Už předtím jsem se zmínila o tom, že mám jaksi upírský srpen a že Alchymista je vyjímkou. To teda rozhodně není. Pro krvelačné fandy upírů se sice Alchymista nehodí, ale pro ty příjemnější příznivce určitě - s tím nic nenaděláte, když se Scathach rozhodne být vegetariánkou, tak se stane vegetariánkou.

Nightmařina šťastná stovka!

18. srpna 2013 v 16:48 | Adelle |  Moje tvorba

NIGHTMARE: PROKLETÁ POKOŘILA STOVKU!

Je to tady! Nightmare má konečně stovku stránek za sebou! Sto stránek už je Nightmare na světě a pokud jde o zjištění své pravé podstaty, to už ví 80 stran. A při té příležitosti mám něco připraveného...

Recenze: Vampýrská akademie

16. srpna 2013 v 10:04 | Adelle |  Recenze

Recenze: Upíři z trochu jiného pohledu

Richelle Mead

Originální název: Vampire Academy
Nakladatelství: Domino, 2009
Série: Vampýrská Akademie
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 280

Oficiální anotace:


Dva roky.
Jsou to už dva roky, co Rose a Lissa utekly z Akademie svatého Vladimíra. Dva roky se ukrývají před psychopsy a strážci, co po nich Akademie vysílá. Dva roky to zvládaly.
Ale pak přišel Dimitrij a všechno se pokazilo.
Jakmile se objevil Dimitrij Belikov, extra hezký a silný strážce, Rose a Lissa se strážcům zkrátka neubránily. Jsou odvlečené zpátky do Akademie, kde nemají zrovna na růžích ustláno...

Ve škole to vlastně až tak těžké není. Dhampýrka Rose a Morojka Lissa si vydobyly respekt už předtím, tak proč by to nedokázaly i teď? Lissa se sice drží trochu zpátky, zatímco Rose má teda pořádně ukecanou pusu a dokázala by všechno. A když se řekne všechno, tak totálně všechno - včetně zamilování do svého učitele.
Dimitrij je opravdu krásný, ale je o 7 let starší než Rose a on jejich vztah nepřipouští. A jak má k němu Rose přístup? Když utekly z Akademie, přestala cvičit. Sice je schopná Morojskou princeznu Lissu ochránit, ale jak řekl Dimitrij...

"Takže co uděláš?" "Uteču."

A kdo je vlastně Rose? Dhampýři nejsou až takoví upíři - nemají tesáky a nepotřebují sát krev. Dhampýrští muži nemohou mít děti s dhampýrkou, a Morojky jakožto vyšší osobnosti nepřipouští vztah s někým nižším. Rose nezná svého otce, ale její matka je vyhlášenou strážkyní. A tou chce Rose být taky, ale nejdřív by musela být fakt dobrá nejen v boji, ale i v útěku.

"A jak se mám asi bránit, když nemám stříbrný kůl?!"

Úhlavním nepřítelem dhampýrů i Morojů jsou Strigojové - upíři, kteří někoho zabili a teď jdou po Morojích, kteří je udržují naživu. Morojové mizí a na strážcích je, aby Moroje chránili. Strigoje nezabije jen tak nějaká věc a tou nejúčinnější je právě stříbrný kůl, po němž Rose hrozně moc touží.

Jenže to by nebyl návrat do školy, aby se nevyskytly potíže. Mia, Morojka, která Lissu s Rose nade vše nenávidí, o dívkách začne šířit tak hrozné drby, až Rose zkrátka vybuchne a je schopná zasadit pořádnou ránu. Pak je tu Lissin nepřítel, který ji straší mrtvolami...

Moje kamarádka mi řekla, že se jí Vampýrská Akademie nedotkla už jen kvůli popisu - prý "o dhampýrech si číst nebudu". Nakonec se do toho ponořila a nevím, jestli se jí to opravdu tak hnusilo, ale podle jejího názoru to nebylo zrovna skvělé. To já si dovolím trvdit opak. Vampýrská Akademie mě dostala, Rosin způsob vyprávění o upírech je úplně jiné kafe než vyprávěné Belly ve Stmívání. Rosiny narážky a poznámky mi přišly takové správné, do všeho se vrhala po hlavě a všechno oživila. Vampýrská akademie si zaslouží šest hvězdiček z pěti.


Obálky Křídel

14. srpna 2013 v 10:55 | Adelle |  Několik obálek...
Série Křídla od spisovatelky Aprilynne Pike nadchla několik dívek včetně mně. Tak jsem si řekla, že jsem sem dlouho nepřidala žádný článek pod rubriku Několik obálek, takže jsem se rozhodla pro první díl série se stejným názvem Křídla.

Originální a Česká obálka
Wings (Wings, #1) Křídla (Laurel, #1)


Německá a Portugalská obálka
Elfenkuss (Wings, #1)
Wings - O Beijo dos Elfos
Indonéská a Francouzská obálka
Sayap Peri (Wings, #1) Ailes (Ailes, #1)
Chorvatská a Turecká obálka
Krila (#1) Kanatlar (Wings, #1)
Řecká a Bulharská obálka
Φτερά (Φτερά, #1) Криле
Která obálka se vám líbila nejvíc? :)
Zdroje: goodreads.com

Recenze: Křídla

14. srpna 2013 v 10:37 | Adelle |  Recenze

Recenze: Co vlastně víme o své minulosti?

Aprilynne Pike

Originální název: Wings
Nakladatelství: Fortuna Libri, 2011Křídla (Laurel, #1)
Série: Laurel
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 304

Oficiální anotace:
Aprilynne Pikeová nadchla svým debutem i slavnou autorku ságy Stmívání Stephenii Meyerovou. Není divu, příběh - originální fantasy s přídechem thrilleru a horroru, ale i s prvky love story - o dívce se zvláštním jménem Laurel se čte doslova jedním dechem. Patnáctiletá hrdinka jde poprvé do školy (předtím ji učila matka) a snaží se přizpůsobit novému prostředí. Brzy najde přítele, který jí podá pomocnou ruku. David se nemusí přemáhat, nová spolužačka je nesmírně krásná, jemná a milá dívka. Vypadá jako víla, říká si David, ale to ještě netuší, že není daleko od pravdy a že jej po boku Laurel čekají pěkně horké chvíle. Bytosti z jiného světa se dostávají mezi lidi a začíná boj na život a na smrt…

Laurel je nahraná. Její rodina (no rodina, spíš jen ona a rodiče) se stěhuje z malého domku do ještě menšího bytu a navíc nemají dost peněz, aby matka mohla dál pokračovat v domácí výuce. Pro Laurel nastává něco hrozného: má začít chodit do školy mezi totálně cizí lidi. S mámou to je přece jen něco jiného. Jenže rodiče si nedají říct a Laurel musí poslechnout.

Co o sobě vlastně Laurel ví? Že je adoptovaná dívka, kterou rodiče jako tříletou holčičku našli v košíku před domem. Je přísná veganka a nic jiného než zeleninu a ovoce do pusy nestrčí. Je bledá, nemastí se jí vlasy a ačkoli jí je 15 a půl ještě nedostala menstruaci. Takže pěkně tajemno.
Všechno se totálně zhorší, když se na Laureliných zádech objeví záhadná boulička. Co by to mohlo být? Že by první pupínek? Jenže pupínky nerostou tak rychle. Laurel s hrůzou pomyslí na nejhorší - že by to mohl být nádor či rakovina...

Jenže Laurel trošku přehání. Boule sice zmizí, ale místo nich se jí na zádech objeví křídla, nebo spíš obří květ. Jenže co to znamená?

Abych pravdu řekla, tato kniha vás uchvátí. Je opravdu kouzelně napsaná, Stephenie Meyer se ani nedivím, když knihu označila jako Úžasný debut. I anotace má pravdu - změna pohledu na svět víl. Pokud jde o anotace, jsem ráda, že tahle vypověděla něco málo z příběhu. Taky nesnášíte anotace, kdy se vyzradí až příliš mnoho děje, nebo kde je naopak napsaná úplná blbost, co se v knize ani neobjeví?
Křídla vás zkrátka nezklamou.

Recenze: Zrádný anděl

13. srpna 2013 v 17:01 | Adelle |  Recenze

Recenze: První instinkty jsou většinou pravdivé

Ulrike Bliefert

Zrádný andělOriginální název: Lügenengel
Nakladatelství: Fragment, 2013
Série: Thrillery Fragment
Pořadí v sérii: osamoceně
Počet stran: 184
Oficiální anotace:
Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.

Leonie má obrovskou zálibu v lezení po horách, kterou zdědila po matce. Proto se celá její rodina vydává na společnou dovolenou nabitou adrenalinovými zážitky. O Leoniina dvouletého bratříčka Dominika, zkráceně Nickyho, se má během dovolené postarat dívka Sonja. Leoniina kamarádka Maike ale Sonju nenávidí už po prvním pohledu... a Leonie svou kamarádku nedokáže pochopit.

Leonie by se svého koníčku snad nikdy nevzdala, nebýt jedné hodně zlé záležitosti, kterou vám ale neprozradím, protože bych vám pokazila překvapení. Sama nemám ráda, když se mi o knížce vyzradí konec nebo něco důležitého dřív, než se do ní ponořím. Takže pokaždé, když se o něco takového tady pokusím , nadepíšu POZOR, SPOILER. (Nebo mě v nejhorším případě upozorněte :))

Maike, Leoniina nejlepší kamarádka a taky spolu-lezkyně po skalách, mi od začátku přirostla k srdci. Byla prostě... takovou typickou správnou kamarádkou, která každou situaci musí nějak odlehčit, co má správný smysl pro humor a pokaždé najde něco, čím se dá pomoct. Tím se dostávám k dalšímu tématu, že Zrádný anděl obsahuje postavy s chybami, a to je právě skvělé. Žádná bytost v lidském životě není bez chyb, každý je dělá, a Ulrike Bliefert se do psaní opravdu ponořila úžasně.
Knihu jsem si vlastně vypůjčila jen kvůli krásné obálce, speciálnímu názvu a taky kvůli tomu, že patřila k předchozím třem thrillerům. Jenže jsem se (jako obvykle :|) v knížce hodně spletla, děj mě naprosto uchvátil a, jak jsem už psala, ke každé postavě jsem si vytvořila úplně jiný vztah. Zrádného anděla bych rozhodně doporučila i těm, kteří mají slabší cit pro thrillery.
A na konec - co jsem vlastně chtěla naznačit nadpisem První instintky jsou většinou pravdivé? Jde o Leoniiny a Maičiny pocity. Však se dozvíte. :)

Druhé nekonečné pokračování | Drahokamy

13. srpna 2013 v 16:47 | Adelle |  Nekonečné pokračování
Druhé kolo nekonečného pokračování suveréně vyhrála německá série Drahokamy od Kerstin Gier. Je vidět, že si získala srdce mnoha čtenářů. A mimochodem, díky za tip, brzy se do téhle série pustím.

Prosím, stejně jako předtím - snažte se, aby na sebe komentáře navazovaly a vytvořily jakýs takýs smysluplný příběh.

Say to me what you read and I say to you who you are