POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Srpen 2013

Recenze: Vampýrská akademie 2

31. srpna 2013 v 11:56 | Adelle |  Recenze

Recenze: Když život dhampýrky stojí za nic

Richelle Mead

Originální název: Frostbite
Nakladatelství: Domino, 2010
Série: Vampýrská Akademie
Pořadí v sérii: 2
Počet stran: 300

Oficiální anotace:
Rose Hathawayová se topí v problémech. Její úžasný učitel Dimitrij jako by ji přehlížel, Mason ji naopak zavaluje milostnými návrhy, které ona nechce přijmout, a navíc na akademii zaútočili smrtonosní Strigojové! Škola je plná strážců, přijíždí dokonce i Rosina matka Janine. Nic z toho však nestačí, a tak se studenti i profesoři vydávají na vánoční prázdniny do Idaha, kde snad budou v bezpečí. V luxusním horském středisku mají všechno, na co si vzpomenou. Chybí jen to nejdůležitější jistota, že je Strigojové nenajdou a nezničí. Tři studenti se proto vydávají zpět do akademie, aby se Strigoji svedli konečný a vítězný souboj. Když se to dozví Rose, vyrazí za nimi, aby jim pomohla. Nemá ale nejmenší tušení, že se ocitla v takovém nebezpečí, jaké si do té doby ani neuměla představit. A jediným jejím ochráncem je Christian...

Vampýrská akademie se dá označit jako celkem normální škola, pokud tedy nepočítáte božského učitele a přítele své nejlepší kámošky, co vám pořád leze na nervy. Takhle nějak se dají popsat pocity Rose Hathawayové, která se nedávno vrátila ze svého dvouletého výletu s kamarádkou Lissou. Všechno by bylo tak, jak má být. Christiana, Lissina kluka, by dokázala přehlížet. Do Dimitrije by sice byla zamilovaná pořád ale...
Ale objeví se Taša Ozerová, Christianova tetička a ke všemu dlouholetá kámoška Dimitrije. Rose je v háji - je jí jasné, že o ni Dimitrij nikdy stát nebude. Navíc Taša je ve všech směrech skvělá...

Ale kdyby se tak mohla zaobírat jenom Tašou. Ono těch problémů hrozí víc - dvě královské rodiny napadli Strigojové, zlí upíři, a to je tedy pořádný malér. Přes ochranu strážců se mohli dostat jedině s lidmi a to dělá problém ještě závažnějším. Akademie se proto na týden uchýlí do hor, kde si dhampýři a Moroji budou užívat zimní radovánky, zatímco strážci vymyslí něco na Strigoje. Kvůli Strigojům se ve škole objeví i Rosina matka Janine - a tu Rose v žádném případě opravdu vidět nemusí. Jakmile se potkají, nastanou hádky či dokonce bitky. Rose svou mámu nesnáší.

Rose se mi zalíbila už v první kapitole úvodního dílu Vampýrské akademie. Přijde mi opravdu sympatická ve všech směrech, ne jako třeba u knihy Až na dno. A u těch ostatních postav... Lissa se mi většinou zdála jako ufňukaná holčička, co se prostě neudrží a musí se schovávat prakticky přede vším. Ale tenhle díl mě o Lisse přesvědčil, že ze sebe vážně dokáže něco vydat. Dimitrije, stejně jako Rose, jsem si zamilovala už v prvním dílu. Ale tady se objeví i jedna nová postavička, jejíž jméno nemůže být jiné než Adrian. Slyšeli jste už o něm něco? Adrian je Moroj z rodu Ivaškovů a jaksi se zakoukal do Rose. Jenže Rose o nafrněného prince nestojí. Ona chce jenom jednoho...
Vampýrská akademie je sousto jak pro romantiky, tak pro milovníky fantasy a akce. Tahle kniha se vám zaručeně bude líbit.
Četli jste? :)

Rozhovor s Wendy Higgins!

31. srpna 2013 v 11:35 | Adelle

Rozhovor s Wendy Higgins!

Jsem na to fakt hrdá, protože se mi právě povedlo ueělat rozhovor se spisovatelkou Wendy Higgins. Je autorkou série The Sweet Trilogy a v České republice jí knihy vyjdou u nakladatelství CooBoo. První díl se bude jmenovat Svůdné zlo (Sweet Evil). Jsem opravdu vděčná Wendy Higgins, že zodpověděla pár otázek pro čtenáře blogu.
Takže co nám Wendy řekla?

Recenze: Ukolébavka

27. srpna 2013 v 15:21 | Adelle |  Recenze

Recenze: Existuje vůbec láska?

Sarah Dessen

UkolébavkaOriginální název: This Lullaby
Nakladatelství: CooBoo, 2011
Série: není
Pořadí v sérii: není série
Počet stran:

Oficiální anotace:
"O lásce už jsem neměla žádné iluze. Přicházela a odcházela, ranila, a někdy taky ne. Lidé nemají být spolu navěky, bez ohledu na to, co se zpívá v písních."
Remy nevěří v lásku, a ostatně proč by měla? Její matka se popáté vdává a její otec, kterého nikdy nepoznala, jí zanechal jen jednu ubohou píseň - Ukolébavku, kterou si lidé tak často a tak absurdně nechávají hrát na svatbách.
Remy ale věří na zábavu, a tak o kluky nemá nouzi, s kamarádkami chodí pařit a vůbec si užívá života. Přesně podle plánu, s cynismem, nadhledem a jistou dávkou blahosklonnosti nad city ostatních. Pak se ale objeví Dexter a snaží se jí převrátit život vzhůru nohama. Otázkou je, zda o to ledová královna Remy vůbec stojí…

Nevím, co mě na téhle knížce tak moc přitáhlo. Obálka? Že ji konečně dodali do knihovny? Nebo snad děj? Já jsem hrozně velká romantička, takže tahle kniha byla zase naladění na něco jiného. Přes ty stránky jsem se nějak prokousala, ale nemůžu říct, že mě nebavila. Něco na tom bylo...
Hlavní hrdinka, Remy Starrová, mi zezačátku přišla hrozně sympatická. Budoucí táta Don pracující v autosalonu, maminka spisovatelka... a Remyino chování taky nebylo špatné. Všechno se ale pokazilo, jakmile na scénu nastoupil Dexter. Z Remy se vyklubala fakt jen holka z popisu a zdála se mi taková jiná. Zatímco Dexter si získal celé moje srdce už jen tím, jak měl Remy rád. Už to mělo mínus - Remy ho nechtěla.

Když už jsme u těch postav, Dexter byl opravdu okouzlující. Remy sice říkala, že ji dokáže rozesmát, ale já se u některých jeho scén řehtala tak nahlas, jak to snad doteď dokázal jen Cody Elliot z Upírské střední. Scéna s hranolkou byla fakt skvělá a ještě ty jeho primitvní sázky... napjatí? Tak si ji přečtěte.
A pak je tu Remyin otec. Ten se sice v Ukolébavce vůbec nevyskytoval, i tak mi ale nějak přilnul k srdci. Znáte ten pocit, když je osoba mrtvá ještě před začátkem knížky a vy už po ní truchlíte? Stejný pocit zažívám nejen při čtení, ale i při psaní. Jak moc jsem chtěla, aby se tady Remyin táta ukázal a já ho aspoň trochu poznala. Ne jen písničkou, kterou své dceři daroval. Taky nefér, co? A co Chris? :)
Chris Starr, Remyin starší brácha. Ve všech ohledech úžasný sympaťák, to se musí nechat. Jak je knižní svět vždycky plný těch úžasných kluků...

Číst Ukolébavku bylo opravdu fajn, taková oddechovka, ale četla se hrozně špatně, moc dlouho. Zatím tedy o re-readingu neuvažuju.
A vy? Četli jste Ukolébavku? :)

Letím číst s nakladatelstvím... | Projekt | Základní info

27. srpna 2013 v 11:28 | Adelle

Spuštěný nový projekt!


Sice se prázdniny krátí, vlastně je prvního už v neděli, ale pro mě to neznamená jen začátek školního roku (víte všichni, že jsem Adéla, že jo?). A tak jsem se rozhodla spusit knižní projekt. Když se ho zúčastníte, budu ráda, když zveřejníte ikonku a zároveň i mě jako autorku :)

A o co půjde?

Mé knižní série (4)

27. srpna 2013 v 9:00 | Adelle
Projekt od Roxanne, tentokrát se sérií Legenda.

Tag plný barev...

25. srpna 2013 v 19:45 | Adelle
Na nějaký projekt narazím vždycky, když brouzdám po knižních blozích :) a tenhle se mi zalíbil už jen názvem. Vymyslela ho bloggerka vlastnící web Život s knihami (Simona). A jak jsem se do toho vžila já?


Recenze: Škola noci 2

24. srpna 2013 v 12:22 | Adelle |  Recenze

Recenze: Neobyčejná upírka je zas v něčem namočená

Phyllis C. Cast, Kristin Cast

Originální název: Betrayed
Nakladatelství: Knižní klub, 2010
Série: Škola noci
Pořadí v sérii: První
Počet stran: 320

Oficiální anotace:
Zoey Redbirdová si pomalu zvyká na upíří Škole noci a svědomitě se připravuje na roli předsedkyně elitní studentské organizace Dcery temnoty. Konečně má pocit, že někam patří, a dokonce má i chlapce. Možná i dva… Městem Tulsa však náhle otřese zmizení středoškolského fotbalisty, a když se jeho mrtvola najde poblíž areálu upíří školy, instinkt Zoey napovídá, že je to teprve začátek něčeho skutečně zlověstného. Jako obvykle se nemýlí. Brzy přibude další hrůzná vražda, podezření padá na upíry a možná není tak docela neopodstatněné… Zoey proniká stále hloub do spleti intrik, ale zjišťuje, že je toho na ni příliš. To ale ještě netuší, že se její nejbližší zanedlouho ocitnou ve smrtelném nebezpečí a někoho z nich prostě zachránit nedokáže. Zrazená přináší pokračování příběhu o napínavém osudu budoucí upíří velekněžky Zoey, který započal v Označené, první části světově úspěšné a populární Školy noci.

Jakmile se Afrodita dostala z místa předsedkyně Dcer a Synů temnoty, dokonale se odstrčila od společnosti a všichni ji teď přehlíží. I když o ní Shaunee a Erin říkají, že je "čarodějnice", Zoey o ní začíná mít docela nový pocit. Jak by to bylo u vás? Přebrali jste největší mrše ze školy kluka a sebrali jí vůdcovství jejího spolku. A ta mrcha je teď odepsaná a pomlouvají ji úplně všichni. Zoey je přesvědčená, že Afrodita nakonec není tak zlá...

Abych pravdu řekla, druhý díl upíří série se mi četl hůř než ten předchozí. Nevím, obsahem jsem se nějak prokousala, ale ke konci jsem ty zbývající stránky zhltla a ty mě přesvědčily, že se mám pustit i do trojky. Rovnou mě to taky naladilo na úplně jinou vlnu, pokud jde o pohled na Zoeyiny kluky - abych pravdu řekla, Loren si moje srdce vážně nezískal, ale Erik s Heathem byli skvělí. V prvním díle se mi Heath zdál trochu horší, jak musel za upírkou pořád dolízat, takže se mým oblíbeným stal jednoznačně Erik. Ale teď, ve druhém díle? No tak fakt nevím.
Když už mluvím o klucích, o romantické scény v tomhle dílu taky není nouze. O té v autě mluvit nebudu (no, přečtěte si to sami), ale když jde o Zoeyino srdce; laskavost by mohla rozdávat. Hned na první pohled je jasné, že tahle holka není extra zlá.

Četl někdo z Vás tento díl nekonečné série Školy noci? :) A má někdo za sebou i třetí, aby mi kdyžtak něco vytkl, co je ve třetím díle?

Mé knižní série (3)

24. srpna 2013 v 10:01 | Adelle
Tento projekt pořádá Roxanne. V tomto článku půjde o sérii Monster High.

Mé knižní série (2)

22. srpna 2013 v 16:17 | Adelle
Pokračování projektu, který pořádá Roxanne.
Teď půjde o sérii Počertěná.

A Shade of Vampire | Tady vás chytuí už jen prolog

22. srpna 2013 v 11:50 | Adelle |  Dívčí čtení

A Shade of Vampire

Zrovna jsem si konečně sehnala vytouženou e-knížku A Shade of Vampire od Belly Forrest a abych pravdu řekla, chytil mě už jen ten prolog. A navíc se taková anglická e-knížka hodí nejen kvůli čtení...
Say to me what you read and I say to you who you are