POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Upíří deníky 1

8. července 2013 v 14:06 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Upíry čeká probuzení

Lisa Jane Smith

POZOR, TATO RECENZE VYZRAZUJE DĚJ!
Originální charakteristika:
V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...

Elena žije ve svém městě od narození. Právě se vrací z Francie, která ji měla uklidnit od hrozné smrti rodičů, jež zahynuli při autonehodě. Elena vládne celé střední škole a není kluka, který by o ni neměl zájem.

Jenže to se lehce změní. Do města se stěhuje Stefan Salvatore, který je hrozně tajemný a krásný. Začíná chodit do školy, jenže tam se na Elenu ani nepodívá. Eleně to přijde divné a chce zjistit, co je vlastně Stefan zač. Nakonec si zamane těžký úkol - ulovit Stefana a přebrat ho tak své nové sokyni Caroline...

To však netuší, co čeho se pouští. Elena se až příliš podobá Katherine, bývalé holky Stefana, která se zabila. Stefan se sice do Eleny zamiluje, vystavuje ji tak obrovskému nebezpečí nejen od sebe, ale od ještě horšího staršího bratra Damona, který se vrací mladšího bráchu provokovat.

Elena se dozvídá nejen o Katherine, ale i o tom, kdo je vlastně Stefan a Damon zač. Jenže sourozenecké pouto je jediné, co mají Salvatorovi společného - Stefan se spíš bojí a je klidný, zatímco Damon je zlý a do všeho skáče po hlavě. Když se setká se Stefanem, přizná, že za všechno může on, ale taky mu dá lekci ohledně Damonovy až příliš velké síly. Teď má Damon jasný cíl - Elenu.

Kniha mně zpočátku nebavila. Elena mi přišla jako namyšlená princeznička a větou "On se na mně ani nepodíval, něco se s ním děje" si mně vážně nezískala. Stefan byl zas moc mimo, strašpytel, co se bojí sám sebe, a Damon jen kluk, co se chce předvést. Ke konci to něco nabralo, ale i tak bych řekla, že tahle knížka byla nic moc.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Desirée Lydon Desirée Lydon | Web | 8. července 2013 v 14:18 | Reagovat

Hodně jsem o té knize četla ( a obecně o Upíříh denících), ale nijak mě nelákají...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are