POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Prožila jsem něco neuvěřitelného

11. července 2013 v 19:28 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Prožila jsem něco neuvěřitelného

Věra Řeháčková

Originální charakteristika:
Do čtrnácti let byla Lenka zamindrákovaná - mizerný školní prospěch, špatné rodinné podmínky, lupénka. Změna v jejím životě nastala, když její kožní nemoc příbuzná Nina vyléčila pomocí kamene šungitu. Lenka se s Ninou a její rodinou rozjede do daleké Karélie vzácný kámen hledat. V drsné přírodě nedaleko severního polárního kruhu Lenka zažívá nebezpečná dobrodružství i poznání svých nejen léčitelských schopností. Kromě nevšedních zážitků se v nehostinné chladné krajině setká s něčím, co naprosto nečekala: s první láskou.


Lenka má těžký život - táta ji přehlíží a máma je alkoholička. K tomu ještě trpí lupénkou. Pak si ale táta najde novou ženu Zdenu, která už má dceru Ninu, již s sebou přiveze. Nina je dospělá a má manžela i dítě, ale Lenku si okamžitě oblíbí. Když jí vyléčí kožní nemoc, Lenka jí je tak vděčná, že s ní jede do Ruska nalézt další šungit.

V Rusku, úplně na severu, se Lenka učí také novým věcem. Poznává dokonce i seveřany-eskymáky, kteří jsou na život tady zvyklí. A do jednoho, Terjela, se i zamiluje. On jí lásku oplácí, ale jinak... je přece jenom domorodec z kmene Gargajů a lásku nevidí tak jako moderní Lenka. Jejich vztah musí končit, avšak začíná nový s tím, od koho byste to vůbec nečekali...

Lenka je milá česká dívka, která si jde za svým a nic ji nezastaví. Je sebevědomá a nechybí jí kuráž. Moje srdce si získala hned, i když knížka nebyla nějak extra poutavá, přečetla jsem ji celkem rychle. Líbila se mi Lenčina nespisovná čeština, i její zamilované cuchance. Každopádně tuhle knihu z edice No Boyzz bych doporučila každé holce.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are