POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Monster High 4

11. července 2013 v 19:19 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Příšerná parta je zpět

Lisi Harrison

Originální charakteristika:
SOVáci jsou volní a Drakulaura s pýchou cení svoje tesáky. Ale její táta, slovutný pan D., ji poctí návštěvou a pak jde všechno z kopce. Ale Lala se nehodlá vzdát, a tak když se dozví o fantastické soutěži, ve které vítězná škola získá špičákovou šanci v mezinárodní kampani, rozhodne se do toho pořádně zakousnout. Z obyčejné šarvátky otec versus dcera se vyvine bitva o Salem a všechny studenty. SOVáky i normáky. A jak to dopadne? Přečtěte si to!

Po Clawdinině oslavě Sexy šestnáctin se konečně mohou monstra (SOVáci) pohybovat mezi normáky úplně volně. Blue ukazuje šupiny, Clawdine srst a Frankie stehy. A žádnému z normáků to nevadí. Konečně pochopili, že mezi nimi a SOVáky není žádný rozdíl.

Všechno vypadá tak v klidu... ale to se změní, když se do Salemu vrátí pan D., vůdce SOVáků a Lalin otec. Lala se chce otci ukázat, že není jenom malou holčičkou-vegetariánkou, a tak Merstonovu střední přihlásí do soutěže Sue Pére, kde bude Frankie s Brettem vystupovat v jejich modelech.
To by ale nebyla kniha, kde by nebyla pořádná zápletka. Pan D. se rozhodně, že SOVácké děti nebudou chodit na Merston, ale postaví Soví školu extra pro ně. SOVácké děti s tím samozřejmě nesouhlasí a Lala taky silně protestuje. Pan D. jí tedy udělá laskavost - pokud Sue Pére vyhrají, budou chodit na Merston. Ale pokud se prohraje, Soví střední prostě bude stát.
A do té soutěže se tedy musí dát všechno.

Lala se snaží o sto šest, aby na tátu udělala dojem a taky aby vyhrála. Ale když agenti Sue Pére přijedou do školy, SOVáci zjistí, že mají oblečení z pravé kůže a pravých kožichů. (Takže Clawdine má s kožichem pěkně nahnáno.) Pro tento moment je Lale jedno, že prohrává. Sue Pére končí.
Pan D. tedy staví Soví školu, kam jdou SOVácké děti s pocitem, že udělaly správnou věc, když Sue Pére odmítli. Lala se se svým otcem taky konečně udobří a na její žádost je škola přejmenována: ne Soví střední, ale Monster High.

Závěr krásné tetralogie mně úplně dostal, je to nejlepší ze všech dílů. Nejkouzelnější byl ten konec. Celá série se jmenuje tak, jak se ukáže až na poslední straně. Tenhle konec se mi velice líbil a podobný bych dávala všem knihám :). Na toto nezapomenu... byla to prostě VOLTÁŽ.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are