POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Monster High

2. července 2013 v 17:01 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Monster High


Lisi Harrison

Charakteristika od CooBoo:
Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem. Ale vlastně se není čeho bát. SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy…
Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová, která neváhá jít se svou zelenou kůží hrdě na trh. Ale nebude to mít snadné, protože studenti jsou naprosto vyděšení z drbů a šeptandy o monstrech, co se údajně prohánějí po školních chodbách. To Frankie přesvědčí, že pro holku, jako je ona, může být střední docela drsná. Podaří se jí mezi "normáky" najít kamarádku, které by svěřila své veliké tajemství?


Salem - město dávných příšer, které už se stalo legendou. V tomto krásném a strašidelném městečku se odehrává děj Monster High. Salemská střední je úplně obyčejná škola, kterou navštěvují obyvatelé Salemu. Jenže netuší, s kým mají tu čest. Nikdo neví, jestli zrovna vedle něj v lavici nesedí syn Medúzy, nebo jestli ta holka, co vládne škole, není mumie...

Do toho všeho se přistěhuje rodina Carverových. Melody, nejmladší dcera, je zrovna po plastické operaci - měla astma a otec jí spravil nos, aby mohla dýchat. V Salemu se jí okamžitě zalíbí, stejně jako její starší sestře Candace. Melody se snaží se spolužáky vycházet, když se však setká s Cleo, všechno padá. Nazve ji Meloblbkou a její pozice nové Melody je ztracena.

Ve stejné ulici, jako bydlí Melody, si zrovna Steinovi sestrojili dceru - Frankie. Je celá zelená a sešitá stehy, nemá krev, ale skvěle vyvinutý mozek. Jak se dozví, je SOVačka, což znamená Sabotérka Obvyklých Vlastností. Před normáky se drží v tajnosti, jinak žijí mezi nimi.

Frankie s tím ale nesouhlasí a za každou cenu chce předvést to, co mají ukryto v sobě. Jenže když se vám na plese utrhne hlava....
S tímhle začíná hlavní problém. Melodyin kluk Jackson je potomek pana Hydea a doktora Jekylla, takže se taky mění. Video s jeho proměnou má Melodyina "kamarádka" Beka uložené v mobilu a pokud Melody nevydá Bece Frankie, Beka video dá na YouTube. Pokud se tak stane, Jackson se stěhuje do Londýna. A to Melody nesmí dopustit.
Akce začíná!

Monster High je příběh plný vtipu, akce a nečekaných zvratů. Lisi Harrison si od Dívčí party rozhodně polepšila, když se dala na monstrózní dráhu. Celý děj byl úplně voltážový.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Marika Marika | E-mail | Web | 10. října 2013 v 13:07 | Reagovat

Knížka se mi docela líbila i když druhý díl byl asi lepší

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are