POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Drakie 3

2. července 2013 v 18:12 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Drakie 3 - Návrat

Sophie Jordan

Charakteristika od CooBoo:
V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…


Jacinda vniká do enkroské pevnosti jako zajatec, aby dostala ven Cassianovu sestru Miriam. V enkroské pevnosti se pozná nejen s různými drakii (např. Lia), ale taky s šedivým hrůzostrašným Deghanem. První zdání klame - jak se později zjistí, Deghan je hrozně sympatický kluk a s Tamrou si výborně rozumí.

Will chce, aby mohli s Jacindou konečně odejít. To ale Jacinda nemůže udělat - musí dovést v pořádku zraněného Cassiana a Miriam do kmene. Bojí se, že Will se na ni vykašle. Will však takový není a neudělá to, za což jsou mu všechny fanynky vděčné, no nemám pravdu? :)
Během příběhu se utrpí hrozných ztrát a přesto, že se zabije i záporná postava, je mi jí líto. Moc se mi nechce do prozrazování jmen, jen bych připravila čtenáře o ten zážitek... Každopádně prozradím aspoň to, že umře jeden lovec a jedna drakie...

Konec musí být, Drakie 3 je závěr naší trilogie, jak už napovídá sama číslovka. Rozloučení s Jacindou, Willem, Cassianem a všemi ostatními mi taky dalo pořádně zabrat a musím říct, že se k Drakii budu ráda vracet. Tahle série mně naprosto uchvátila a myslím, že nejsem jediná. Jacinda je prostě sympatická postava a Will s Cassianem jsou prostě toho typu, že si hned seženou srdce něčí čtenářky.
A úplně poslední stránka je dost vyčerpávající, protože úplný závěr mně dost překvapil. Co ta máma, Sophie? :)
 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Alena Alena | E-mail | 5. ledna 2015 v 15:46 | Reagovat

Je to úžasná serie já sem si přečetla i novelu o Azurce :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are