POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Drakie 2

2. července 2013 v 15:18 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Drakie 2 - Útěk

Sophie Jordan

POZOR, TATO RECENZE VYZRAZUJE KONEC DĚJE!

Charakteristika od CooBoo:
Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?


Jacinda se vrací do kmene s mámou i dvojčetem Tamrou. Před Severinem jí to projde, všichni si na ni ale ukazují, protože kmen opustila a navíc se zamilovala do lovce. Jacinda nemá práci a vyhýbá se jí i kdysi nejlepší kamarádka Azurka. Pak se ale do kmene dostane Will a naskytne se šance...

Jacinda má dvě možnosti: buď zůstat v kmeni a přežít všechnu potupu, nebo s Willem odejít. Vybere si druhou možnost. To by ale nebyl dračí příběh, kdyby se neobjevil háček - Jacindu vystopuje Corbin i Miriam.

V příběhu se objevují právě tyto dvě nové postavy - Corbin, Cassianův bratranec, a Miriam, Cassianova mladší sestra. Corbin je onyx a má Jacindu rád, avšak ne jako Cassian, pouze kvůli Jacindině schopnosti dštít oheň. Miriam naopak Jacindu nenávidí.

Při rvačce s Corbinem se projeví další Willova schopnost - síla zemského drakiho, hýbe půdou jako by nic. Corbina přemůže, Miriam ale zůstane s Jacindou. Když je zajmou lovci, Jacinda uteče, Miriam ale ne...

A tohle už Severin nepřekousne. Nařídí Jacindě uřezat křídla... ale máme možnost záchrany - Cassiana.

Will, Tamra, Jacinda a Cassian musí Miriam vysvobodit. Jinak se Jacinda nebudou moct s Willem vydat hledat mámu, kterou Severin vyhostil z kmene...

Druhý díl Drakie se neskutečně povedl, je v něm neustálé napětí a akce. Nemůžu prozradit všechno, abyste nepřišli o první dojem, ale tohle je takové větší shrnutí :). A kdo myslíte, že je na obálce? Azurka, nebo Tamra? :)
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are