POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Recenze: Chvíle před koncem

1. července 2013 v 15:38 | Knihomolka |  Recenze

Recenze: Chvíle před koncem

Lauren Oliver


Charakteristika od CooBoo:

Co kdyby vám zbýval jen jeden den života? Co byste dělali? Koho byste políbili? A jak daleko byste zašli, abyste si svůj život zachránili?
Samantha Kingstonová má všechno: kluka, o kterého by stála snad každá, tři úžasné nejlepší kamarádky a prostě všechno nej na střední škole Thomase Jeffersona - od nejlepšího stolu v jídelně až po nejlepší parkovací místo. Pátek 12. února by měl být jen další z řady dnů jejího perfektního života.
Místo toho se ukáže, že je to den poslední…


Chvíle před koncem nás protentokrát nechá v našem světě, v Americe. Samantha Kingstonová žije typickým životem americké dívky: namyšlená královna, která je prostě nejvíc IN a má svou nej partu, včetně nej kluka.

Samanthě, přezdívané Sam, se ale stane pozoruhodná věc: začne se jí opakovat jeden den života, a to 12. února - Kupidův den. Stále růže. Stále vyznání lásky od Kenta, kterého Sam moc v lásce nemá. Otravování od protivných spolužáků včetně Juliet Sykesové. Pro Sam existuje jen parta složená s cool holek Lindsay, Ally a Elody, a její milovaný kluk Rob.

Sam se dny začnou opakovat, jakmile Lindsayino auto nabourá do náklaďáku. Jelikož seděla na místě spolujezdce, zemřela. Už pro ni existuje jen 12. února a Sam neví, jak to napravit.

Sam postupně přichází na většinu dost podstatných informací, které se jí předtím zdály souzené k odstrčení. Zjišťuje, že všemi považovaná "počůranka" Juliet Sykesová je vlastně docela fajn. A taky na ní závisí Samin život...

Lauren Oliver se Chvílí před koncem povedlo získat si přízeň fanoušků nejen kvůli překvapivému konci, ale kvůli samotné Sam. Když jsem knihu začínala číst, říkala jsem si, proč je tak tlustá, když se jí jenom opakují dny? Je jasné proč: všechny dny Sam prožívá jinak a přichází na něco jiného.


Jak už jsem uvedla, konec je dost překvapující. Doporučila bych to tedy starším holkám kvůli některým "extrémním" scénkám, ale je to celkem čtivá kniha.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 SS.I.P SS.I.P | E-mail | 15. ledna 2014 v 18:22 | Reagovat

To vůbec není pravda že je namyšlená... a Lindsay auto nenabourá do náklaďáku Lindsay strhne volant do lesa protože se na silnici mihne něco bílého a později vyjde najevo že to byla Juliet..

2 lia♥ lia♥ | 5. května 2014 v 18:39 | Reagovat

mě ty scény nepřišly extrémní ( temná horečka nebo kruh , jsou daleko horší :D). Popis celkem sedí a sam JE namyšlená ( ne moc, ale sebevědomí jí rozhodně nechybí)
Knížka je ABSOLUTNĚ skvělá a souhlasím, že konec je překvapující :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Say to me what you read and I say to you who you are