POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Červenec 2013

CooBoo-A-Thon - žebříček nej knih

9. července 2013 v 12:11 | knihomolka Ada

Žebříček nejlepších knih od CooBoo

Takže, když už tady máme CooBoo-A-Thon a žebříčky s nej knihami, i já přispěju svou troškou do mlýna. Když jsem se dívala na ostatní blogy, většinou se tam objevují knihy, které doma mám, ale nejsou přečtené, takže je možné, že se tenhle žebříček třeba za pár týdnů úplně celý změní.
Nad všemi jsem hrozně dlouho dumala (prostě mi přišlo nefér vyřadit těch milion CooBoo knih, které doma mám, takže sorry pro Monster High a spol.) a rozhodovala se o první místo mezi Drakii a Legendou. Dole uvidíte, kdo to z nich vyhrál :)

BRAMBOROVÁ MEDAILE - POČERTĚNÁ
Počertěná mně úplně okouzlila. Když jsem si četla první kapitolu na úvod na cooboo.cz, okamžitě jsem si Angel zamilovala. Líbí se mi její smysl pro humor, samozřejmě Gabi a taky to, že se Angel prostě nenechá ďáblem zmást. Škoda, že takovou holku nejspíš nepotkám.

BROZNOVÁ MEDAILE - LOĎ MEZI HVĚZDAMI
Loď mezi hvězdami se slovy prostě popsat nedá. Když jsem četla, o čem to je (zmrazení holky?), myslela jsem si, jaká to nebude blbost, ale hodně jsem se spletla. Loď jsem si zamilovala. Amy mi přišla jako správná holka, co si nenechá nic líbit a bojuje sama za sebe. No a Syn? Ten si moje srdce získal úplně celé.

STŘÍBRNÁ MEDAILE - LEGENDA
Legendu jsem dočetla teprve nedávno a okamžitě jsem si ji zamilovala. Day je prostě borec, je to ten nejbáječnější kluk, kterého jsem kdy na stránkách knížky potkala. A June byla taky kouzelná. Líbilo se mi, jak všechno rychle pochopila, jak jí šlo všechno do hlavy a i přesto, že Daye nenáviděla, se s ním nakonec spřátelila.

ZLATÁ MEDAILE - DRAKIE
Jak bych mohla popsat nej knihu? Drakie mně prostě okouzlila. Nejen stylem, jak je napsaná, ale i akcí, vtipem a dobrodružstvím. Cassian i Will byli kouzelní a o Jacindě ani nemluvím. Obdivuju Sophii Jordanovou, jak dokázala napsat tak báječnou knížku...
Tak co na to říkáte? Kterou knihu jste četli a kterou jste si taky zamilovali?

Info o mých knihách

9. července 2013 v 11:32 | knihomolka Ada

Moje knihy

Ano, jsem taky spisovatelka, jak už většina z vás čtenářů ví. Mám jich rozepsaných opravdu několik a je to můj nejoblíbenější koníček, samozřejmě spolu se čtením. :)

Amy a Roger: Na cestě...

8. července 2013 v 14:20 | knihomolka Ada |  Připravované knihy

CooBoo chystá knihu Amy a Roger

O knížce Amy a Roger: Na cestě už se na stránkách CooBoo dlouho povídá a podle ohlasů nejspíš chytla hodně čtenářů. Já osobně jsem na Amy a Rogera hrozně zvědavá, protože takovéhle prázdninové toulky by mně mohly bavit.

Recenze: Upíří deníky 1

8. července 2013 v 14:06 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Upíry čeká probuzení

Lisa Jane Smith

POZOR, TATO RECENZE VYZRAZUJE DĚJ!
Originální charakteristika:
V dobách kvetoucí italské renesance se bratři Damon a Stefan Salvatore bezhlavě zamilovali do krásné mladé upírky Katherine. Ačkoli bylo její srdce dost velké pro oba, každý z nich ji chtěl mít jen pro sebe. Jejich nesmiřitelný souboj o Katherininu přízeň však vedl k její smrti, po které zůstali dva nesmrtelní, na smrt rozhádaní chlapci se zlomeným srdcem...Po několika staletích se má boj Damona a Stefana opakovat. V malém americkém městě se seznámí s krásnou a chlapci obletovanou studentkou Elen, jejíž podobnost s Katherine je neuvěřitelná...

Elena žije ve svém městě od narození. Právě se vrací z Francie, která ji měla uklidnit od hrozné smrti rodičů, jež zahynuli při autonehodě. Elena vládne celé střední škole a není kluka, který by o ni neměl zájem.

Jenže to se lehce změní. Do města se stěhuje Stefan Salvatore, který je hrozně tajemný a krásný. Začíná chodit do školy, jenže tam se na Elenu ani nepodívá. Eleně to přijde divné a chce zjistit, co je vlastně Stefan zač. Nakonec si zamane těžký úkol - ulovit Stefana a přebrat ho tak své nové sokyni Caroline...

To však netuší, co čeho se pouští. Elena se až příliš podobá Katherine, bývalé holky Stefana, která se zabila. Stefan se sice do Eleny zamiluje, vystavuje ji tak obrovskému nebezpečí nejen od sebe, ale od ještě horšího staršího bratra Damona, který se vrací mladšího bráchu provokovat.

Elena se dozvídá nejen o Katherine, ale i o tom, kdo je vlastně Stefan a Damon zač. Jenže sourozenecké pouto je jediné, co mají Salvatorovi společného - Stefan se spíš bojí a je klidný, zatímco Damon je zlý a do všeho skáče po hlavě. Když se setká se Stefanem, přizná, že za všechno může on, ale taky mu dá lekci ohledně Damonovy až příliš velké síly. Teď má Damon jasný cíl - Elenu.

Kniha mně zpočátku nebavila. Elena mi přišla jako namyšlená princeznička a větou "On se na mně ani nepodíval, něco se s ním děje" si mně vážně nezískala. Stefan byl zas moc mimo, strašpytel, co se bojí sám sebe, a Damon jen kluk, co se chce předvést. Ke konci to něco nabralo, ale i tak bych řekla, že tahle knížka byla nic moc.

Recenze: Loď mezi hvězdami

7. července 2013 v 14:51 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Loď mezi hvězdami

Máte dvě možnosti, z nichž jedna vám dokonale změní život. Kterou si vyberete?

Beth Revis

Charakteristika od CooBoo:
Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.
Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.


Máte dvě možnosti. Ta první, že zůstanete na Zemi sice bez rodičů, zato se svým milostným životem a nebem. A ta druhá? Připojit se ke svým rodičům na dobrodružnou cestu do budoucnosti, na Zemi Centauri, kterou mají vědci naplánování objevit. Co byste si vybrali?
Amy Martinová si zvolila druhou možnost. Rodiče sice nedoufali, že se jejich dcera dobrovolně na výpravu vydá, ale Amy to přesto udělala. Nechala se zmrazit a poslat na Universum.

Syn je dospívající kluk, který žije na Universu odjakživa. Nikdy nepoznal pravé rodiče, ale vždy věděl, že se jednou stane Otcem a převezme vládu nad lodí. Ale Syn má ještě něco: troufalost a zvědavost. Ta ho přemůže a dostane se do kryo komor, kde spatří nemožné: světlou dívku se zrzavými vlasy, přitom na Universu jsou všichni snědí a tmavovlasí. A ta dívka.... je zmrazená. Je to Amy.
Syn netuší, co provede, když Amy odpojí...

Amy nevěří tomu, že se probudila o 50 let dříve, než měla. Universum nesnáší. Bez rodičů a se stále si ukazujícími lidmi. Je divná. Hříčka přírody, jak ji nazval Otec. Co řekne Otec, to platí. Otce si Amy taky příliš nezamilovala...

Z Amy a Syna se stanou kamarádi, kteří přicházejí na kloub celé lodi. Je opravdu všechno tak, jak má být? Anebo je celé Universum založeno na lži?

Amy je sice jiná, ale v duchu se cítí stejná jako všichni obyvatelé Universa. Tak co, zapadne mezi ně někdy?

Loď mezi hvězdami je strhující příběh (na který se taky dobře píšou parodie :P), který vás nenechá vydechnout. Tuto knihu si nesmíte nechat ujít!

Recenze: Pád

7. července 2013 v 14:19 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Pád čeká i na anděly... aneb Co takhle pořád dokola prožívat sedmnáctiny?

Lauren Kate

Originální charakteristika:
Některým andělům je souzen Pád.
Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé - v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného - a dává to jasně najevo -, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít.

Lucinda, přezdívaná Luce, má za sebou těžké období. Přímo před očima jí v ohni umřel Trevor. A ona z požáru vyvázla živá. Proč Trevor umřel jí stále vrtá hlavou. Proč se kolem ní pořád objevují stíny? Krouží kolem a vypadají jako předpověď něčeho zlého...


Kvůli Luceiným vidinám stínů je Luce nucena odjet do nové školy, polepšovny Meče & kříže. Tam se setká se stále veselou Arianne nebo se zamyšlenou Penn. Kdo ji však přitahuje nejvíc je kouzelný blonďák Daniel, i přesto, že na ni vztyčil prostředníček. Čím to je?

Luceina minulost je celá zašmodrchaná. A za všechno může jedna jediná osoba - Daniel. Překvapil mně celý děj Pádu, na takový nápad bych asi nepřišla. (Lauren, jsi borec!) Luce doteď při prvním polibku s Danielem uhořela a bylo jedno, kde a jak se to stalo. Jakmile se jejich rty společně dotkly, BUM a požár byl na světě. Luce uhořela a truchlit pro ni mohlo tisíc rodin, které kdy vlastnila. A jak to vlastně všechno začalo?
Vzpourou, kdy se anděl Daniel zamiloval do smrtelné dívky Luce. Zasloužil si pád, jen aby s ní mohl žít. Dostal prokletí, které se ale týká i Luce...
Luce je vždy stejná. Černé vlasy, bledá pleť, úsměvy, obličej. Stejná povaha. I stejný konec v plamenech.
Jenže teď je to jinak. Teď Luce vidí stíny. A začíná se bát...

Cam, mladík, o kterém si myslela, že bude báječný kamarád, je démon, a je proti nim.
Daniel, ten, který se jí vždy líbil, jí prozrazuje tajemství, kterému je těžké uvěřit.
Arianne, Gabbe, Molly a Roland, kamarádi, s nimiž se snažila vycházet, jsou padlí andělé.
Penn, jediná dívka s rozumnou řečí, je mrtvá.
Slečna Sophia, o níž si myslela, že je milá, je zrádkyně a vrah.

Luce se zamotala do pavučiny plné lží a důvěry, kde nic není jednoduché. Ve světě plném démonů a andělů ani nic jiného nejde...
Pád je velmi napínavý a plný akce. Celý děj vás nutí číst a číst a číst a neodtrhnout od něj oči. S anděly a démony je to zase něco jiného...

Několik světů bez lásky

5. července 2013 v 14:01 | Knihomolka Ada |  Několik obálek...

Několik obálek: Delirium

Lauren Oliver si fanoušky získala už Chvílí před koncí. Knihu (a stejnojmenou sérii) s názvem Delirium si však zamilovalo ještě víc lidí. Česká obálka je také originální.
A tady na ukázku pár obálek ze světa:


originální obálka


česká

polská

Recenze: Legenda

4. července 2013 v 15:26 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Legenda

Marie Lu
Charakteristika od CooBoo:
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.
Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.


June žije s bratrem a je schopná čehokoliv. Nebojí se vylézt na několikapatrovou budovu a předvést, že její nejlepší výsledek ve Zkoušce není jediné, v čem vyniká.

Oproti tomu Day žije v utajení s kamarádkou Tess - o jeho životě ví jenom starší bratr John. S Tess musí krást, aby se uživili, ale to Daye neodradí od toho, aby pomáhal ostatním lidem. Ví, čeho je Republika schopná.

Po Metiasově smrti se June zavázala, že Daye zabije. Je však Day skutečný vrah?

Legenda je hrozně čtivá knížka, od které fakticky nemůžete odtrhnout oči. Marie Lu dává každé stránce nějak zabrat. Odhalení s Thomasem nebo obětavost Johna byla tak... překvapující, že Legenda je vážně jedinečnou knihou.
Líbilo se mi, jak rychle June došlo, koho to na ulici v sektoru Lake potkala (a ne jako např. v Upířích denících, kde to Eleně trvalo hodně dlouho). June je sebevědomá dívka, která jde za cílem, a nenechá se zviklat ani velitelkou Jamesonovou.
Day je něco jako June. Se skutečným jménem Daniel propadl u zkoušky, ale June našla opak - oba dva jsou zázračné děti Republiky s nejvyšším skóre, jaké může být.

Legenda splňuje všechny možné žánry, od romantiky až po dojetí. V Legendě nechybělo mnoho ztrát, a to hrozných ztrát, jak u June, tak u Daye. Marii Lu velice obdivuji.

Celý příběh je strhující a ještě lepší je konec. Obálka se taky velmi vydařila. Nejdřív bylo trochu obtížnější zvyknout si na to, že Day má v kapitolách jiné písmo než June, ale i to se vstřebá a z Legendy vznikne fenomén. A když se říká Fenomén, jsem zvědavá, jak se vyklube legendární pokračování.

Možná jsem blázen. Ale kvůli knihám ne!

3. července 2013 v 14:10 | Knihomolka Ada

Blázen kvůli čtení?

Některé lidi vážně nikdy nepochopím. Fajn, beru to, že nečtou - ne každého to nějak vezme a začne ho to bavit. Tak ale proč naráží na nás, ty, kteří mají v četbě zalíbení? "Jsi cvok, pořád čteš" je jen jedna z mála vět, které pořád padají.

Recenze: Drakie 3

2. července 2013 v 18:12 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Drakie 3 - Návrat

Sophie Jordan

Charakteristika od CooBoo:
V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…


Jacinda vniká do enkroské pevnosti jako zajatec, aby dostala ven Cassianovu sestru Miriam. V enkroské pevnosti se pozná nejen s různými drakii (např. Lia), ale taky s šedivým hrůzostrašným Deghanem. První zdání klame - jak se později zjistí, Deghan je hrozně sympatický kluk a s Tamrou si výborně rozumí.

Will chce, aby mohli s Jacindou konečně odejít. To ale Jacinda nemůže udělat - musí dovést v pořádku zraněného Cassiana a Miriam do kmene. Bojí se, že Will se na ni vykašle. Will však takový není a neudělá to, za což jsou mu všechny fanynky vděčné, no nemám pravdu? :)
Během příběhu se utrpí hrozných ztrát a přesto, že se zabije i záporná postava, je mi jí líto. Moc se mi nechce do prozrazování jmen, jen bych připravila čtenáře o ten zážitek... Každopádně prozradím aspoň to, že umře jeden lovec a jedna drakie...

Konec musí být, Drakie 3 je závěr naší trilogie, jak už napovídá sama číslovka. Rozloučení s Jacindou, Willem, Cassianem a všemi ostatními mi taky dalo pořádně zabrat a musím říct, že se k Drakii budu ráda vracet. Tahle série mně naprosto uchvátila a myslím, že nejsem jediná. Jacinda je prostě sympatická postava a Will s Cassianem jsou prostě toho typu, že si hned seženou srdce něčí čtenářky.
A úplně poslední stránka je dost vyčerpávající, protože úplný závěr mně dost překvapil. Co ta máma, Sophie? :)
Say to me what you read and I say to you who you are