POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Červenec 2013

Nekonečné pokračování | Série, které v našich srdcích neskončí

16. července 2013 v 15:34 | knihomolka Ada |  Nekonečné pokračování

Série, které nikdy neskončí...

U sérií je těžké jedno: každá jednou skončí. A většinou nějak divně. Konec bolí všechny, ale nejvíc autora, jak jsem přišla sama ;).
Takže spouštím rubriku Nekonečné pokračování, kde s vaší pomocí rozjedeme "nové díly" oblíbených sérií. Ale která to bude první je na vás!

Prázdninové napětí | Thrillerový výběr

16. července 2013 v 9:42 | knihomolka Ada |  Dívčí čtení

Výběr thrillerů na prázdninové napětí

Polovina prázdnin je skoro za námi, ale knihy se pořád vydávají a pořád čtou. Za chvilku si říkám, že budu muset dlouho čekat, než se to všechno vydá, protože mi dochází četba :) Ale když tak brouzdám po internetu, nějaké pěkné knihy se najdou, ne?

Team Stickers/ Oblíbené týmy z knih

15. července 2013 v 19:32 | Knihomolka Ada

Team Stickers/ Oblíbené týmy na blog

Minule jsem sem dala bannery s oblíbenými ságami, takže teď to budou stickers s oblíbenými týmy. Jde o to, že ve skoro každém příběhu, kde je hlavním hrdinou holka, jsou na výběr dva (či dokonce tři) super kluci. A teď kterého si vybere. Čtenářky si samozřejmě oblíbí každá jiného, ale tak to prostě bývá.

A když si tak trochu kreslím...

14. července 2013 v 9:26 | knihomolka Ada |  Moje tvorba
Kdo čte můj Twitter, tak ví, o čem je řeč :) (@ARospalov) Pokud zrovna není možnost nebo nálada či nápad pro scénku do příběhu, tak si něco nakreslím. Ať už to je třeba jenom postava, nebo rovnou nějaký úryvek.
Dá to sice hodně práce, ale aspoň to stojí za to. Ale to myslím u normálních pozic, třeba když se jenom sedí v pokoji a kecá se s kamarády.
A co když se rozhodnu nakreslit zamilovaný pár?
To pak teda dopadá. Když se obejmou, už s tím mám problémy. No a když si ještě mají dát pusu? Nad Nirranem s Giou jsem strávila několik těch půlhodinek a stejně to vypadá děsně ;) Ale zato Lucka s Lucianem, to je moje mistrovské dílo :). Na Twitter jsem dala Devil se Serafinem, takže ten obrázek přijde i sem.


Tak co na to říkáte? :)
P. S. Devil nemá svatozář kvůli tomu, aby tam byl Serafinův obličej aspoň trochu vidět ;), a její křídla jsou menší, protože je andělem krátce. :)

Ochutnávka Černé a bílé

13. července 2013 v 14:24 | Knihomolka Ada |  Moje tvorba

Černá a bílá #1

Tak jsem se právě rozhodla, že si nebudu nechávat příběhy jenom pro sebe a něco sem dám jako ochutnávku.

Recenze: Tajný kruh 2

11. července 2013 v 19:40 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Otrokyně

Lisa Jane Smith
Originální charakteristika:
Pokračování strhujícího příběhu moderních čarodějek!
Po zasvěcení do Tajného kruhu mladých čarodějek se Cassie opájí svou nově nalezenou mocí, která je stejně návyková jako nebezpečná. Octne se mezi dvěma soupeřícími klany a záhy stojí před zásadním životním rozhodnutím: Má zradit ty, které miluje, nebo se doznat a riskovat tak vyhoštění z kruhu?

Cassie je Fayeinou otrokyní - a musí ní zůstat, protože jinak Faye vyzradí Cassiino hrozné tajemství, že se líbala s Adamem. To by Dianu zabilo. Takže i přesto, že se jí t hnusí, musí donést křišťálovou lebku Černého Johna. Ale hrátky s ní stály Faye málem život. Cassie se to líbí čím dál míň...

A tuší správně. Dochází jí, že pokaždé, když se lebka vytáhne z písku, někdo umře. Kori. Ředitel. A teď na plese Jeffrey. To už je nemožné. Cassie nedokáže pro Faye dál pracovat, ale Dianě to přece neudělá...

A pak nastává ten hrozný okamžik. Volba nového představeného Klubu. Doteď jím byla Diana, ale jelikož dnes má spolu s Faye sedmnáct, volí se nový. Diana i Faye mají stejný počet hlasů, a rozhodne Cassiin hlas. Pokud bude hlasovat pro Faye, Dianu tím zklame a je možné, že ztratí kamarádku. Ale pokud to neudělá, Faye tady veřejně prohlásí, co se s Adamem stalo. A to je pořád horší.
Novou představenou se tedy stává Faye.

A lebka je pryč. Zmizela z povrchu zemského, vybuchla. Černý John je ale pořád tady, i když má být správně mrtvý.

"Zabili jeho tělo, ale jeho duše zůstala mezi námi." Cassiina babička

Cassie to vidí jasně: to ona musí Černému Johnovi zabránit, aby dál šířil zlo. A proto se taky postaví Faye - ale ta to jen tak nepřijme. Jde za Dianou - i s tajemstvím, které hodlá vyzradit.

Na to, co se vážně říkalo o Upířích denících, se mi Tajný kruh začíná líbít čím dál víc. Cassie všechno rychle dojde a to je fakt úžo. I Adam s Nickem jsou dost kouzelní... doporučuju všem. Čarodějky z New Salemu jsou bomba!

Recenze: Prožila jsem něco neuvěřitelného

11. července 2013 v 19:28 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Prožila jsem něco neuvěřitelného

Věra Řeháčková

Originální charakteristika:
Do čtrnácti let byla Lenka zamindrákovaná - mizerný školní prospěch, špatné rodinné podmínky, lupénka. Změna v jejím životě nastala, když její kožní nemoc příbuzná Nina vyléčila pomocí kamene šungitu. Lenka se s Ninou a její rodinou rozjede do daleké Karélie vzácný kámen hledat. V drsné přírodě nedaleko severního polárního kruhu Lenka zažívá nebezpečná dobrodružství i poznání svých nejen léčitelských schopností. Kromě nevšedních zážitků se v nehostinné chladné krajině setká s něčím, co naprosto nečekala: s první láskou.


Lenka má těžký život - táta ji přehlíží a máma je alkoholička. K tomu ještě trpí lupénkou. Pak si ale táta najde novou ženu Zdenu, která už má dceru Ninu, již s sebou přiveze. Nina je dospělá a má manžela i dítě, ale Lenku si okamžitě oblíbí. Když jí vyléčí kožní nemoc, Lenka jí je tak vděčná, že s ní jede do Ruska nalézt další šungit.

V Rusku, úplně na severu, se Lenka učí také novým věcem. Poznává dokonce i seveřany-eskymáky, kteří jsou na život tady zvyklí. A do jednoho, Terjela, se i zamiluje. On jí lásku oplácí, ale jinak... je přece jenom domorodec z kmene Gargajů a lásku nevidí tak jako moderní Lenka. Jejich vztah musí končit, avšak začíná nový s tím, od koho byste to vůbec nečekali...

Lenka je milá česká dívka, která si jde za svým a nic ji nezastaví. Je sebevědomá a nechybí jí kuráž. Moje srdce si získala hned, i když knížka nebyla nějak extra poutavá, přečetla jsem ji celkem rychle. Líbila se mi Lenčina nespisovná čeština, i její zamilované cuchance. Každopádně tuhle knihu z edice No Boyzz bych doporučila každé holce.

Recenze: Monster High 4

11. července 2013 v 19:19 | Knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Příšerná parta je zpět

Lisi Harrison

Originální charakteristika:
SOVáci jsou volní a Drakulaura s pýchou cení svoje tesáky. Ale její táta, slovutný pan D., ji poctí návštěvou a pak jde všechno z kopce. Ale Lala se nehodlá vzdát, a tak když se dozví o fantastické soutěži, ve které vítězná škola získá špičákovou šanci v mezinárodní kampani, rozhodne se do toho pořádně zakousnout. Z obyčejné šarvátky otec versus dcera se vyvine bitva o Salem a všechny studenty. SOVáky i normáky. A jak to dopadne? Přečtěte si to!

Po Clawdinině oslavě Sexy šestnáctin se konečně mohou monstra (SOVáci) pohybovat mezi normáky úplně volně. Blue ukazuje šupiny, Clawdine srst a Frankie stehy. A žádnému z normáků to nevadí. Konečně pochopili, že mezi nimi a SOVáky není žádný rozdíl.

Všechno vypadá tak v klidu... ale to se změní, když se do Salemu vrátí pan D., vůdce SOVáků a Lalin otec. Lala se chce otci ukázat, že není jenom malou holčičkou-vegetariánkou, a tak Merstonovu střední přihlásí do soutěže Sue Pére, kde bude Frankie s Brettem vystupovat v jejich modelech.
To by ale nebyla kniha, kde by nebyla pořádná zápletka. Pan D. se rozhodně, že SOVácké děti nebudou chodit na Merston, ale postaví Soví školu extra pro ně. SOVácké děti s tím samozřejmě nesouhlasí a Lala taky silně protestuje. Pan D. jí tedy udělá laskavost - pokud Sue Pére vyhrají, budou chodit na Merston. Ale pokud se prohraje, Soví střední prostě bude stát.
A do té soutěže se tedy musí dát všechno.

Lala se snaží o sto šest, aby na tátu udělala dojem a taky aby vyhrála. Ale když agenti Sue Pére přijedou do školy, SOVáci zjistí, že mají oblečení z pravé kůže a pravých kožichů. (Takže Clawdine má s kožichem pěkně nahnáno.) Pro tento moment je Lale jedno, že prohrává. Sue Pére končí.
Pan D. tedy staví Soví školu, kam jdou SOVácké děti s pocitem, že udělaly správnou věc, když Sue Pére odmítli. Lala se se svým otcem taky konečně udobří a na její žádost je škola přejmenována: ne Soví střední, ale Monster High.

Závěr krásné tetralogie mně úplně dostal, je to nejlepší ze všech dílů. Nejkouzelnější byl ten konec. Celá série se jmenuje tak, jak se ukáže až na poslední straně. Tenhle konec se mi velice líbil a podobný bych dávala všem knihám :). Na toto nezapomenu... byla to prostě VOLTÁŽ.

Recenze: Monster High 3

10. července 2013 v 10:02 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Kde je vlk, tam je hra

Lisi Harrison

Originální charakteristika:
Clawdeen Wolfová byla vždycky trochu ve stínu všech svých šesti bratrů, ale teď se konečně dostane na výsluní díky oslavě svých sladkých šestnáctin. Ovšem po zveřejnění Mého souseda ghúla se rodina Wolfových musí schovat v lesích. A to Clawdeen ani trochu netěší, protože teď musí tvrdnout v rodinném penzionu se svými nudnými bratry, dokud se neobjeví Lala, aby jí dělala společnost. Ale zdá se jí to, nebo její kamarádka flirtuje s Claudem?!

Film Můj soused Ghúl se totálně pokazil. Všichni SOVáci jsou nucení se ukrýt, protože teď o nich ví de facto celý svět. Clawdine zrovna měla slavit šestnáctiny, což je pro američanky obrovská událost. Jenže kvůli filmu je oslava zrušená a to je pro Clawdine konec světa.

Sexy šestnáctiny se konat nebudou a pan D., vůdce SOVáků, rozhoduje o tom; že se všichni SOVáci přestěhují jinam. Každý dostane jiné jméno, nový mobil atd. Frankie protestuje, ale pan D. si stojí za svým. Viktor s Vivekou souhlasí s tím, aby Steinovi zůstali v Salemu, za což je jim Frankie vděčná.

Ale Melody tak šťastná není. Jackson taky patří mezi SOVáky a jeho máma, paní J., se rozhodla odstěhovat se do Londýna. Melody to tak nechce a všemožně se snaží přesvědčit nejen Jacksona, ale i jeho matku. Ta je neústupná...
A do jejich domu se nastěhuje jakási Marina, divná žena, která vypadá na SOVačku. Melody si s ní chce aspoň popovídat, ale ona odmítá a zabouchává jí dveře před nosem pokaždé, když se objeví.

Clawdine se s Lalou, Blue a ostatními kámoškami domluví, že oslava Sexy šestnáctiny přece jen bude. Uteče rodičům pryč a pozve všechny SOVáky z celého světa. O párty se nakonec dozví celá rodina Wolfových, a souhlasí.
Na párty se však neobjeví jen SOVáci, ale i normáci. A konečně pochopí, že SOVáci jsou stejní jako oni.

Jackson zůstává v Salemu a Melody zjišťuje, že Marina je její pravá matka, ale má stejně silný hlas jako ona, takže ji radši dala někomu jinému. Takhle mohla žít svobodný život. A Melody má konečně klid.

Skvělý díl, přes celý se táhlo napětí. Tohle by měli přečíst všichni fandové monster a fantasy.

Recenze: Monster High 2

10. července 2013 v 9:52 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Můj soused Ghúl

Lisi Harrison

Originální charakteristika:
Na Merstonovu střední chodí normální studenti, ale taky monstra a příšery neboli sabotéři obvyklých vlastností. Cleo byla královnou školy mezi SOVáky i normáky na celé Merstonově střední, ale teď na celé čáře vítězí Frankie a Melody. Cleo naštěstí dostane příležitost fotit pro Teen Vogue a všechno se zdá být zase v pořádku… dokud se ostatní SOVáci nerozhodnou vystoupit ve filmu, který má dokázat, že vlastně vůbec nejsou nebezpeční. A tohle jim má získat svobodu? Proboha, to je ale směšné! A hlavně nebezpečné…


Melody je na pokraji katastrofy. Beka vlastní video, na němž se Melodyin kluk Jackson mění v D. J. Pokud Melody do 24 hodin nestihne Bece vydat Frankie, kvůli které je Bečin kluk Brett v nemocnici, Beka video zveřejní. A pokud se tak stane, Jackson se odstěhuje daleko do Londýna a tím vztah s Melody ukončí. A to Melody nesmí dopustit...

Jakmile Bretta propustí z nemocnice, přizná se Frankie, že se do ní zamiloval. Frankie s tím souhlasí, protože jí se Brett taky líbí. A když Brett podá návrh natočit film Můj soused ghúl, aby lidem dokázali, že jsou stejní, ve všech zajiskří naděje.

S návrhem ale nesouhlasí Cleo Nilská. Konečně získala možnost nafotit super fotky do holčičího časopisu Teen Vogue. S ní budou fotit Clawdine a Lala, jenže film jim focení překazí. Cleo udělá všechno, opravdu všechno, aby focení bylo. S Bekou chce film překazit...
Nakonec se do Teen Vogue dostanou ti, které byste ke Cleo nikdy netipovali - sestry Carverovi, Candace a Melody. Tady Melody zjistí svou SOVáckou schopnost - má silný hlas, který každý poslechne. Ale co to Clein sluha říkal o Marině? Melody má mámu. A žádnou Marinu nezná...

Brett s Frankie dotočí Mého souseda Ghúla a s kanálem 6 má v plánu dát ho do televize. Přesto je to veliké riziko, takže rozmažou jména i obličeje (ale Laly se to díky upírské schopnosti nebýt viděná na fotkách netýká). Když konečně film dostanou do televize, obličeje jsou vidět a jména taky. Šok pro všechny SOVáky.

Normáci o nich vědí.


Monster High 2 se mi líbilo ještě víc než předchozí díl. Byl úplně voltážový a natáčení filmu taky úplně špičákový. Prostě nej.
Say to me what you read and I say to you who you are