POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Červenec 2013

Spisovatel vs. Spisovatel | Projekt blogu založený na anketách!

30. července 2013 v 9:45 | knihomolka Ada

Spisovatel vs. Spisovatel

A je tu první projekt Čtenářského deníku teenagera! O co vlastně půjde? O hlasování nejlepších autorů. Bude to po dvojicích, takže zvolíme nejlepší YA autory :)
Zapojit se může každý. Stačí kliknout na odkaz s anketou a hlasovat. Nejsem odborník, takže nevím, jestli můžete hlasovat jenom jednou nebo vícekrát, ale uvidíme. Vítěze versusovek určíme nějak v polovině srpna.
V anketách budou spisovatelky proti spisovatelkám a spisovatelé proti spisovatelům, ať to je trochu fér ;). Tak co, vyhraje vaše oblíbená autorka/oblíbený autor? :)
Hurá do hlasování!Tak se těším na výsledky ;)

Recenze: Výkřik do tmy

29. července 2013 v 9:03 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Cesta za strašidelnou minulostí

Manuela Martini

Originální název: Sommernachtsschrei
Nakladatelství: Fragment, 2013
Série: Thrillery Fragment
Pořadí v sérii: kniha je sama o sobě
Počet stran: 207

Oficiální anotace:
Franziska se vrací na místo, kde před rokem zemřel za nevyjasněných okolností její přítel. Všichni jsou přesvědčeni, že vrahem je Franziska, která si z osudného večera vůbec nic nepamatuje. Musí si vzpomenout, odhalit, co se tehdy opravu stalo. Proč jí v tom ale někteří brání? Při hledání pravdy se sama ocitá v nebezpečí... Co když se všechno odehrálo úplně jinak?


Jak byste se cítili, kdyby jste měli okno a všichni o vás věděli, že jste někoho zabili? Franzisku právě propustili z vazby, protože měla nedostatek důkazů ke svému činu. Loni na školní párty zabila svého přítele v loděnici. Jenže si pamatuje jenom to, že se vzbudila a držela veslo v ruce. A pak Mauriceovy oči...
Franziska by ráda začala zase žít, ale nikdo ji v tom nepodporuje. Rodiče na ni taky pohlíží trochu jinak a všichni se jí straní. Podívejte se, tady jde ta holka, co zabila svýho kluka.

Franzisku to už štve. Neví absolutně nic a je přesvědčená, že je nevinná. Proto se vydává do Kindinburgu, kde se má letos znovu konat školní párty. Franziska věří, že když se objeví v loděnici, nějak si vzpomene. Kamarádky Leonie, Vivian a Maya ji v tom ale jaksi nepodporují, říkají, že by se měla vrátit domů...

"Opravdu se chceš podívat do loděnice?" zeptá se Leonie ustaraně. Vrhnu na ni vzdorovitý pohled.
"Ty si to nedáš vymluvit, viď?" vzdychne Leonie, když mlčím.

Franziska je tvrdohlavá. Ve vězení se toho dost naučila - nejen k příhodnému mlčení, ale i obraně, takže si jednoduše poradí s každým mužem.

Byla bych schopná ho zabít?

Kamarádky Franzisku (nebo Zisku, jak jí říkají) neustále přesvědčují, že to není dobrý nápad. Co když si Franziska vzpomene na to, že Maurice doopravdy zabila ona? Bude potom spokojená? Franziska věří, že ano. Aspoň to o sobě bude vědět, že je opravdu ta vražedkyně, za kterou ji považují všichni ostatní.
Jenže pravda je jiná...

Výkřik do tmy je strhující příběh. Manuela Martini je skvělá autorka thrillerů, u nichž vždycky podezíráte někoho jiného, než doopravdy máte. Abych pravdu řekla, nevěřila jsem, že by právě on/ona/oni/ony mohl/a/i/y být vrahem. A ano, fakt nehodlám prozradit byť jen pohlaví.
Výkřik do tmy je trochu obsáhlejší než Mrazivé léto, autorčin předchozí thriller, ale taky z něj nečiší až taková hrůza. V pohodě můžete spát. (Teda aspoň myslím...)

Recenze: Polibek pro Annu

28. července 2013 v 10:18 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Romantika v Paříži

Stephanie Perkins

Originální název: Anna and the French Kiss
Nakladatelství: CooBoo, 2012
Série: Polibek pro Annu
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 336

Oficiální anotace:
Sedmnáctiletá Anna se cítí podvedená. Její rodiče ji totiž posílají na roční studium do Francie - přes půlku planety, do neznámého prostředí, aniž by navíc uměla slůvko francouzsky. Musí tak opustit své přátele, potenciální lásku i veškerá pohodlí amerického života a začít úplně nanovo. V romantické Paříži, ve městě, které nikdy nespí, se vrhá do nových vztahů i zkušeností a odhaluje v sobě skryté vlastnosti. A také je tu jeden spolužák, Étienne St. Clair, který se liší od všech chlapců, které kdy Anna potkala…

Paříž - město lásky a snů. Kdo by se tam nechtěl jet podívat? Inu, někdo by se našel. Třeba taková Anna Oliphantová. Ta si doteď žila krásný americký život - super škola, bezva kámoška Bridgette a kluk Toph, se kterým by mohla chodit. Všechno ale pokazí Annin otec, když se rozhodne poslat svou dceru na rok do Francie, kde má studovat. Anna je totálně naštvaná. Ptal se snad někdo jí, jestli se jí do Paříže chce?
Anna neumí francouzsky a Francii nesnáší. Navíc si tam připadá jako člověk z jiné planety. Naštěstí má skvělou sousedku Meredith, která se s Annou hned skamarádí. Mer je milá holka a Anna si myslí, že by z ní mohla být dobrá kamarádka. A to není zdaleka všechno...
Meredith se kamarádí s Rashmi, o rok mladším Joshem a okouzlujícím St. Clairem. Je prostě nej - co není super na klukovi, který je Pařížan a má kořeny jak v Anglii, tak v Americe? Anna se do něj zamiluje, je tu však jeden zádrhel - St. Clair (Étienne, jestli chcete) už holku má...
Ale Anna to tak nenechá!
O knížce jsem si leccos myslela, ale naplnila mně samou radostí a francouzskou náladou. Anniny příhody jsou zkrátka SUPER, zvlášť, když si objednává snídani a neumí francouzsky (takže Polibek pro Annu se hodí i jako slovník, ne? :)). Anna si mně rozhodně získala. No a o Étiennovi ani mluvit nebudu. Co myslíte, existuje někdo takový? :)
Na Stephanie Perkins se mi líbí její způsob vyjadřování a celkového psaní. Do Anny prostě dala všechno. Její postavy mají chyby jako každá jiná obyčejná bytost. A v Polibku pro Annu navíc není žádné nadpřirozeno, takže by se takový příběh klidně mohl odehrát :). Upřímně doufám, že se z Loly (a připravované Isly) vyklube něco podobného.

Recenze: Mrazivé léto

26. července 2013 v 9:31 | knihomolka Ada |  Recenze

Recneze: Rodinná tajemství jsou tajná schválně

Manuela Martini
Originální název: Sommerfrost
Nakladatelství: Fragment, 2012
Série: Thrillery Fragment
Pořadí v sérii: kniha je osamoceně
Počet stran: 176


V jihošpanělském městečku Marbella si patnáctiletá Lyra připadá jako v ráji. Až do chvíle, kdy zmizí její spolužačka Pia. Lyra se rozhodne přijít tomuto záhadnému zmizení na kloub. Nedlouho poté je Pia nalezena mrtvá a z letní idylky se stává zlý sen. Lyře se zdá, že se její matka chová divně. Navíc je přesvědčená, že zahlédla svou sestru, která zahynula již před deseti lety. Co jí matka tají? Jaká děsivá tajemství měla zůstat navždy skryta?


Po katastrofě, která se stala před 10 lety v Německu. se Lyra a její matka odstěhovaly do slunného Španělska. Právě před deseti lety zemřela Lyřina starší sestra Viola na autonehodu. Máma o Viole vůbec nemluví, Lyra by se však o sestře ráda dozvěděla víc. Ví, že Violina smrt mámu stále trápí, takže si toho zatím moc nevšímá.

Prázdniny začínají jako každé jiné. Slunce, přátelé na pláži a voda, voda, voda. Navíc, Lyřin učitel angličtiny onemocněl, takže co by kdo chtěl víc? Všechno se vyvíjí naprosto dokonale, ale jen do doby, než někdo zavraždí Lyřinu spolužačku Piu. Nikdy se s ní sice neměla v lásce, ale tak nějak cítí, že by měla vypátrat, kdo je zodpovědný za Piinu smrt. Naštěstí tady má kamarády Patricka, Beu a Olivera, kteří jsou vždycky na její straně.

Při pátrání po vrahovi ale Lyra objevuje záhadného Leandera, který se prý kdysi znal s její sestrou Violou a byl do ní zamilovaný. Lyra pak Violu zahlédne při trhu. Lyra tomu nedokáže uvěřit. Že by měl Leander pravdu a Viola nezemřela, ale utekla z domova? Violin deník, který Lyra objeví v mámině skříni, o tom taky mluví své. Lyra s Patrickem se pouští nejen do pátraní po Piině vrahovi, ale i po tom, jestli je Viola stále naživu.
Strhující příběh, u nějž se konec vyvine úplně jinak. Lyra se mi zdála trochu naivní, ale jinak uvažovala celkem správně. No, nikdo zkrátka není dokonalý. Detektivky jsem nikdy moc nemusela, ale tohle mně naprosto uchvátilo. Podezřelého jsem měla už na začátku a pomalu bych ani nečekala, že pachatelem bude ten, kterým je ;) Můžu vřele doporučit, ale pro ty, co mají silnější mozky. I já jsem měla trošku strach ;).

Recenze: Ptačí zpěv

25. července 2013 v 7:48 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Co vás čeká za zdí?

Meagan Spooner

Originální název: Skylark
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Série: Ptačí zpěv
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 320

Originální anotace:
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

Po válce se všechno změnilo. Ptáci, včely, kočky a vůbec všechna zvířata vyhynula. Města byla zbořena. Ústav se proto rozhodl svoje město bránit kouzelnou bariérou. Kdo z ní vyjde, už se nevrátí živý. A kam byste taky chodili? Vždyť město, které vede Ústav, je jediné na světě.

To si aspoň myslí jeho obyvatelé.
Linda Ainsleyová je jedinou dívkou svého věku, která se ještě nedostala ke kouzlobraní. Magické schopnosti jsou ve městě zakázané, takže je dětem v deseti letech Ústav odebere. Ale Lindě už je patnáct a kouzelnou schopnost pořád má. Při každém kouzlobraní se Linda propašuje do školy, aby zjistila, jestli jde na kouzlobraní ona. A dnešek není vyjímkou.

Jenže Linda svoje jméno v seznamu nenajde ani tentokrát. Pomalu už to vzdává, ale přijde něco neočekávaného...
Obejví se Lindin bratr Cézar s novinou, že byla vybrána ke kouzlobraní. Jenom ona sama. To se Lindě ani za mák nezdá, vždy jde ke kouzlobraní víc než 3 děti. Počítá s tím, že to bude spíš trest než kouzlobraní.
Ale ono to kouzlobraní je. Jenže Ústav to má jaksi jinak, Linda jde ke kouzlobraní nejméně pětkrát, každý den. Když uvidí zavřenou obnovitelnou, ze které město čerpá energii, je jí jasno: ona nastoupí na její místo. S tím Linda nesouhlasí - nechce se stát pouhou loutkou Ústavu.
Nezbývá jí nic jiného než utéct z města přes bariéru, do světa, kde žijí kanibalové a kde není nic tak, jak se zdá.
Lindu čeká cesta plná dobrodružství a různých pastí, při nichž se potká s nejedním nebezpečím. Musí si rychle zvykat na nový život v pustině, s trochou jídla a ještě menším přídělem vody.
Ptačí zpěv je opravdu kouzelná kniha, která vás unese do světa "za zdí", kam se Linda donutí utéct. Zaujme vás Lindin způsob přežívání i noví přátelé. Vím, že se asi opakuju, protože si Ptačí zpěv chválí hrozně moc lidí, ale musíte uznat, že tato kniha je opravdu magická. Závěr je také kouzelný, jak už to u většiny knížek bývá ;)

První nekonečné pokračování | Drakie

23. července 2013 v 14:12 | knihomolka Ada |  Nekonečné pokračování

Nekonečné pokračování Drakie

Zvolili jste si ho sami, tady ho máte! První nekonečné pokračování série Drakie od americké spisovatelky Sophie Jordan. Jacinda, Will i Cassian si jistě získali mnoho příznivců, když Drakie vyhrála anketu.

Recenze: Jsem roztříštěná

22. července 2013 v 15:57 | knihomolka Ada |  Recenze

Recenze: Roztříštěná dívka zajatá už 264 dní

Tahereh Mafi

Originální název: Shatter Me
Nakladatelství: CooBoo, 2013
Série: Roztříštění
Pořadí v sérii: první
Počet stran: 288

Originální anotace:
Jsem prokletá.
MÁM DAR.
Jsem zrůda.
JSEM VÍC NEŽ JEN ČLOVĚK.
Můj dotek je smrtící.
MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU.
Jsem jejich zbraň.
BUDU SE BRÁNIT!
Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!

Juliette je dívka, jejíž dotek je smrtelný. Kvůli smrti jednoho člověka je už 264 dní zavřená od veškeré civilizace. Roste sama a zvyká si na svůj nový život, ale vtom se stane něco neočekávaného. Do cely jí přibyde spolubydlící, jehož navíc zná.

Adam je vysoký, svalnatý a charismatický kluk, který o svém postavení ví a má Juliette rád. Taky si na ni pamatuje.

Juliettin život se ode dne, kdy se v její cele Adam objeví, totálně změní, možná dokonce pokazí. Jak byste se cítili vy? Šťastně, že opouštíte celu? Hrozně, že vás zase něco čeká? Juliette má druhou verzi. Její nový život je ještě horší než ten předchozí. Warner, vůdce vojáků, je tak krutý, až to snad ani není možné. Adam je taky voják, což Juliette uvnitř zasáhne...

"Celé to byla past. Mělo mně to napadnout."

Juliette však objeví novou věc: Adam je vůči jejím dotekům imunní. Je to jediný člověk, který ji bere takovou, jaká je, a který se s ní aspoň trochu baví. Jenže to není všechno...

Warner se jí také může dotýkat a i on sám to už ví. Juliettinu moc chce použít jako zbraň, aby vyhrál všechny války. Juliette je ale mírumilovná dívka a její představy jsou celkem jiné...

Jsem roztříštěná je kouzelná kniha plná psychiky a vzájemné pomoci. Juliette je na dně, a přesto se to všechno snaží přežít a zjistit něco víc. Je starostlivá a na všechno rychle přijde, což se mi hodně zamlouvalo, poté, co jsem přečetla jiné knihy. Tato kniha taky obsahuje postavy s chybami (obzvlášť se mi líbila scéna "Adame?" "No?" "Já neumím řídit."...), bez kterých by nebyly tak skvělé, jak jsou. Warner je příliš zaslepený svými cíly a Adam je až příliš důvěryhodný, takže se chyby objeví.
Knihu Jsem roztříštěná byste číst neměli.
Knihu Jsem roztříštěná by si měl přečíst každý!

Ochutnávka Nightmare 1: Prokletá

20. července 2013 v 19:10 | Knihomolka Ada |  Moje tvorba

Nightmare #1: Prokletá

Fajn, Nightmare si pořád vychvaluju, takže sem dám takovou menší část. První díl ze série čtyř dílů se odehrává nejen na Zemi, ale taky mimo ni. Tak co, jste zvědaví? ;)

Tweetněte si Prokletou!

19. července 2013 v 13:22 | knihomolka Ada |  Moje tvorba
Jak víte, jsem spisovatelka. Prostě si nemůžu pomoct a rozepsala jsem si další čtyřdílnou sérii :) Jmenuje se Nightmare, stejně jako hlavní hrdinka. Ano, tušíte správně, překlad jejího jména do češtiny (Noční můra) není jen překlad...

Neoluxor - fotečka z Twitteru...

19. července 2013 v 12:57 | knihomolka Ada
Neoluxor - pár lidí řekne větu "Co to je?", ale většinu z nás (čili bookaholici) hned napadne: knihy. Knihy, knihy, knihy. A co to znamená? Čtení, čtení, čtení. (Utrácení, utrácení, utrácení).
I Neoluxor není vyjímkou a má Twitter. Nedávno zveřejnili jednu skvělou fotku:
Embedded image permalink
zdroj: https://twitter.com/neoluxorcz

U mně je snad jasné, že se to nikdy nestalo. Je mi jedno, že se mi klíží oči, prostě to musím dočíst! ;) Co vy?
Say to me what you read and I say to you who you are