POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Květen 2013

Drakie 2: Útěk

8. května 2013 v 14:25 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Stačí tak málo, aby se z dračí dívky stal člověk!

Jacinda vyzradila tajemství svého drakijského kmene, aby zachránila chlapce, kterého miluje. Převtělila se kvůli němu před lidmi, a tak porušila jedno z nejpřísněji dodržovaných pravidel. Teď se ale musí ke kmeni vrátit, s vědomím, že Willa možná už nikdy neuvidí. Will má zastřenou paměť a jeho vzpomínky na onu osudnou noc a slib, který Jacindě dal, jsou zřejmě ty tam. Za své prohřešky a za to, že z drakijského města utekla, ale hlavně proto, že se zamilovala do lovce draků, Jacinda přichází o výsadní postavení i o nejlepší kamarádku Azurku. Cítí se strašně osamělá a začíná pochybovat o tom, jestli přece jen nedělá chybu, když se vzpírá kmenovým pravidlům, a jestli by se jim neměla nakonec podrobit. Přesto se upíná k naději, že na ni Will úplně nezapomněl, najde ji a zase budou spolu. Může se její přání splnit a bude schopná případně s Willem odejít a všeho se vzdát?

INFO
Název: Drakie 2: Útěk
Autor: Sophie Jordan
Originální název: Vanish: A Firelight novel
Série: Drakie
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Cooboo
Počet stran: 264
Žánr: fantasy, romantika
Jedna z nejbáječnějších romanťáků, které jsem kdy přečetla.

Jsem roztříštěná

8. května 2013 v 14:16 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Jsem prokletá. MÁM DAR. Jsem zrůda. JSEM VÍC NEŽ ČLOVĚK. Můj dotek je smrtící. MŮJ DOTEK ZNAMENÁ SÍLU. Jsem jejich zbraň. A BUDU SE BRÁNIT!

Nikdo neví, proč je Juliettin dotek smrtící, ale Obnova s ní má své plány. Chtějí ji použít jako zbraň.
Ovšem Juliettina představa je úplně jiná…
Kniha, kterou držíte v ruce, vás bude děsit.
TUHLE KNIHU NEBUDETE MOCI ODLOŽIT!

INFO
Název: Jsem roztříštěná
Autor: Tahereh Mafi
Originální název: Shatter Me
Série: ?
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 288
Žánr: fantasy, dystopie, romantika


Ptačí zpěv

8. května 2013 v 14:13 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Patnáct let čekala Linda Ainsleyová, až ji předvolají ke kouzlobraní. Až se konečně stane dospělou a začne se připravovat na svoje budoucí povolání. Počítala s tím, že jí po odebrání kouzelné síly bude přidělena nějaká menší úloha v zaběhnutém, pevně daném řádu města, které od okolní krajiny odděluje energetická zeď. Myslela si, že bude pomáhat zajistit a udržet útočiště lidí, kteří jako jediní přežili hrozivou válku, že se stane kolečkem v dobře promazaném stroji. Ani ve snu ji nenapadlo, že by její úloha měla spočívat v tom, že bude napájet celé město svou energií. Patnáct let Linda Ainsleyová věřila lži. A najednou zjišťuje, že jí nezbývá nic jiného než utéct do nebezpečného a neznámého světa za zdí, nebo přijmout osud, který je snad ještě horší než smrt.

INFO
Název: Ptačí zpěv
Autor: Meagan Spooner
Originální název: Skylark
Série: ?
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 320
Žánr: dystopie

Pandemonium

8. května 2013 v 14:10 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Kdyby byla láska nemoc, nechali byste se vyléčit?

Po útěku se Lena ocitne v Divočině a musí se smířit s faktem, že vše, co doposud prožila, lidi, co znala - to všechno je už jen minulost a neexistuje žádné předtím. Připojuje se ke skupině Nežádoucích, kteří mají v úmyslu proniknout do světa "za plotem", kde se zúčastní velké demonstrace. Tu uspořádal ABAD - Amerika bez amor deliria - organizace hlásající nevyhnutelnost léčby. Když se však Lena setká s Julianem, synem zakladatele ABADu, klukem, jenž zosobňuje všechny její hodnoty, ani netuší, že se jejich osudy zkříží víc, než by si kdy pomyslela.

INFO
Název: Pandemonium
Autor: Lauren Oliver
Originální název: Pandemonium
Série: Delirium
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 304
Žánr: dystopie, romantika

Oksa Pollocková: Vyvolená

8. května 2013 v 14:05 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Oksa Pollocková je třináctiletá dívka, žijící v Paříži se svými rodiči. Kromě občasné zbrklosti, kterou jí neustále vyčítá nejlepší kamarád Gusta, se nijak zvlášť neliší od ostatních kamarádů. Jednoho dne se ale všechno změní. Nedlouho po uspěchaném stěhování do Londýna a návštěvě nové školy najde na svém břiše podivné znamení. Od té chvíle je celý její život vzhůru nohama. Oksa, která si vždy přála být neohroženou nindžou, objevuje svoje nadpřirozené schopnosti. Ovládáním ohně a levitací to ovšem vůbec nekončí…
Dívka se svěří se svým trápením výstřední Dragomíře, své babičce a důvěrné kamarádce. Následně se dozvídá opravdový příběh své rodiny: Dragomíra je vládkyní Edéfie, neviditelné země ukryté někde na Zemi, ze které před mnoha lety uprchla během Velkého Chaosu, a Znamení Oksu označilo jako nástupnici trůnu. Kromě její mámy Marie je celá široká rodina součástí skupiny Prchlíků, kteří jsou od těch dob rozptýlení po světě Zvnějšku. Oksa objevuje neuvěřitelný svět magických stvoření, která jsou ukryta v Dragomířině přísně tajném ateliéru.
Je to právě matčina nevědomost, která Oksu donutí k radikálnímu řešení napjaté situace. U společné večeře předvede několik svých kouzel, mnohaleté tajemství je prozrazeno a osud rodiny v ohrožení. Splní Oksa velké přání všech Prchlíků a zachrání Edéfii před zkázou? V každém případě už nikdy nebude obyčejnou malou školačkou…

INFO
Název: Oksa Pollocková: Vyvolená
Autor: Anne Plichotová a Cendrine Wolfová
Originální název: Oksa Pollock: L´Insespérée
Série: Oksa Pollocková
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: Jota
Počet stran: 488
Žánr: fantasy
Přečteno, potvrzeno - kam se hrabe Harry Potter ;)

Delirium

7. května 2013 v 15:56 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Kdyby byla láska nemoc, nechali byste se vyléčit?

Dříve si lidé mysleli, že je láska dobrá věc. To bylo předtím, než na ni vědci objevili lék. Lidé nechápali, že když vám jednou láska oblaží mysl a rozproudí krev, není úniku. Teď je všechno jinak, vědci ji dovedou vymýtit a vláda požaduje, aby se všichni občané v den svých osmnáctých narozenin podrobili speciálnímu lékařskému zákroku, díky němuž by měli být vůči lásce imunní. Lena Halowayová se na ten den vždy těšila. Život bez lásky přece znamená život bez bolesti, bezpečný a předvídatelný. A šťastný. Schází devadesát pět dní, jenže Leně se stane něco nemyslitelného: Zamiluje se.

INFO
Název: Delirium
Autor: Lauren Oliver
Originální název: Delirium
Série: Delirium
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 352
Žánr: romantika, dystopie

Monster High 2

7. května 2013 v 15:53 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Normáci jsou out!

Na Merstonovu střední chodí normální studenti, ale taky monstra a příšery neboli sabotéři obvyklých vlastností. Cleo byla královnou školy mezi SOVáky i normáky na celé Merstonově střední, ale teď na celé čáře vítězí Frankie a Melody. Cleo naštěstí dostane příležitost fotit pro Teen Vogue a všechno se zdá být zase v pořádku… dokud se ostatní SOVáci nerozhodnou vystoupit ve filmu, který má dokázat, že vlastně vůbec nejsou nebezpeční. A tohle jim má získat svobodu? Proboha, to je ale směšné! A hlavně nebezpečné…

INFO
Název: Monster High 2: Můj soused ghúl
Autor: Lisi Harrison
Originální název: Monster High 2: The ghoul next door
Série: Monster High
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 248
Žánr: romantika, fantasy
Přečteno, potvrzeno: pravda Melody vás uchvátí.

Monster High

7. května 2013 v 15:50 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Normáci jsou out!

Monster High je zbrusu nová série o střední škole, lásce a odlišnostech, říznutá trochu hororovým motivem. Ale vlastně se není čeho bát. SOV, neboli Sabotéři obvyklých vlastnosti (či chcete-li monstra a příšery) se snaží zapadnout a být nenápadní. Maskování je tak dokonalé, že možná ani netušíte, kdo s vámi vlastně chodí do třídy…
Na Salemské střední se to ale brzy změní a město už nikdy nebude, jaké bývalo. Způsobí to teprve před patnácti dny "vyrobená" Frankie Steinová, která neváhá jít se svou zelenou kůží hrdě na trh. Ale nebude to mít snadné, protože studenti jsou naprosto vyděšení z drbů a šeptandy o monstrech, co se údajně prohánějí po školních chodbách. To Frankie přesvědčí, že pro holku, jako je ona, může být střední docela drsná. Podaří se jí mezi "normáky" najít kamarádku, které by svěřila své veliké tajemství?

INFO
Název: Monster High - s příšerami v jedné lavici
Autor: Lisi Harrison
Originální název: Monster High
Série: Monster High
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 248
Žánr: romantika, fantasy
Přečteno, potvrzeno: život SOV je fakt voltážovej.

Zakletá

7. května 2013 v 15:45 | Knihomolka |  Dívčí čtení
V okamžiku, kdy desetiletý Ivan narazí v hustém lese Karpat na tajemnou mýtinu, se jeho život navždy změní. Na vrcholu podstavce uprostřed mýtiny spatří ležet krásnou zakletou princeznu Katarinu, kterou hlídá tajemná nestvůra, jež ho zažene na útěk. Nyní je Ivan americký postgraduální student, který před sebou má slibnou budoucnost a je zasnoubený s ženou svých snů. Přesto stále nemůže zapomenout na ono setkání, i když se sám sebe snaží přesvědčit, že to byl pouze výplod dětské fantazie...

INFO
Název: Zakletá
Autor: Orson Scott Card
Originální název: ?
Série: ---
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 432
Žánr: romantika, fantasy
Zakletá

Deník úplně obyčejného upíra

7. května 2013 v 15:42 | Knihomolka |  Klučičí čtení
I nemrtví mají city! Nesnesitelně vtipný deník jednoho (ne)obyčejného upíra.

Jmenuji se Nigel Mullet. V upíra jsem se proměnil, když mi bylo patnáct. V tomhle věku už zůstanu napořád, takže musím trávit věčnost bojem s akné, mutujícím hlasem a svou neobratností při balení holek…
Trápí mě mé zoufalé pokusy o upoutání pozornosti mé životní lásky Chloe. Tak rád bych zabořil špičáky do jejího krku… Jsem mrtvý už víc než osmdesát let a přitom jsem ještě ani jednou neměl holku! A do toho musím neustále řešit mé neskonale trapné upírské rodiče, kteří se pokoušejí pít krev mým kamarádům.

INFO
Název: Deník úúúplně obyčejného upíra - moje "super" rodinka
Autor: Tim Collins
Originální název: ?
Série: Deník úúúplně obyčejného upíra
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 224
Žánr: fantasy

Say to me what you read and I say to you who you are