POZOR! TATO ADRESA JE JIŽ NEPLATNÁ! Navštěvujte novou adresu www.worldofbooks-adelle.blogspot.cz a komentáře pište taky tam!

Květen 2013

Oliver Nocturno

9. května 2013 v 17:54 | Knihomolka |  Klučičí čtení
Co se stane, když vyfotografujete upíra?
Emalie, tvrdohlavé holce s prapodivnou minulostí se to podařilo. Úplnou náhodou vyfotila Olivera Nocturna a vůbec netušila, co tím všechno rozvíří. Oliver je totiž jiný než jeho krvežízniví upírští spolužáci, milující rodiče a jeho zákeřný starší bratr, který si nechává říkat Zlocius. Oliver je zkrátka o trochu víc člověkem než všichni ostatní. A to může být problém...

Upíři žijí mezi námi, mají svoje města, svoje školy a uzavřenou skrytou komunitu - Připravte se na velký příběh, který v sobě mísí to nejlepší z Darrena Shana a Harryho Pottera!

INFO
Název: Oliver Nocturno: Upírova fotografie
Autor: Kevin Emerson
Originální název: Shades of Earth
Série: Vesmír
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran 232
Žánr: sci-fi, horory, fantasy

Oliver Nocturno 2

9. května 2013 v 17:52 | Knihomolka |  Klučičí čtení
Oliver je přesvědčený, že ztratil své jediné dva opravdové kamarády, které kdy měl - Emalii a Deana. Ale Dean se náhle znovu objeví, sice stále mrtvý, ovšem teď je z něj zombie a očividně necítí žádnou zášť. Kdo přivedl Deana zpátky a proč? A co se děje s Emalií? Neskrývá se za magickými vraždami několika mladých upírů? Oliver a Dean to musí zjistit, dokud se sám hlavní hrdina neobrátí v prach...
Nenechte si ujít strhující pokračování příběhů mladého upíra s tajuplným posláním!

INFO
Název: Oliver Nocturno 2: Vražedný svit slunce
Autor: Kevin Emerson
Originální název: Oliver Nocturne: The Sunlight Slayings
Série: Oliver Nocturno
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 240
Žánr: sci-fi, horory, fantasy

Drakie 3

9. května 2013 v 17:49 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Tak málo stačí, aby se z dračí dívky stal člověk!

V druhém díle Drakie se Jacinda rozhodla vydat za svou matkou, kterou drakijský kmen vykázal z města. Předtím ale ještě chce zachránit Miriam, mladší Cassianovu sestru, z enkroské pevnosti, protože cítí určitou odpovědnost za to, co se jí stalo. S Jacindou chce opustit město i Tamra, která se jednou provždy utvrdila v tom, že o ni Cassian nestojí a nikdy stát nebude, obzvlášť poté, co uzavřel svazek s Jacindou. Záchrannou skupinu nakonec ale tvoří čtyři osoby: Jacinda, Tamra, Cassian a Will. Všichni, i když s výhradami, ve finále odsouhlasí nebezpečný plán, v rámci kterého se má Jacinda dostat do pevnosti jako zajatec, najít Miriam a pak se jen nechat zachránit zbývající trojicí. Cassian by ji totiž díky poutu, které mezi nimi vzniklo po uzavření svazku, měl bezpečně najít. Jenže jedna věc je plán a druhá věc je realita…

INFO
Název: Drakie 3: Návrat
Autor: Sophie Jordan
Originální název: Hidden: A Firelight novel
Série: Drakie
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 264
Žánr: sci-fi, romantika, horory, fantasy

Všechny barvy země

9. května 2013 v 14:46 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov - na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat!

INFO
Název: Všechny barvy země
Autor: Beth Revisová
Originální název: Shades of Earth
Série: Vesmír
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Žánr: sci-fi, romantika, horory, fantasy

Milion sluncí

9. května 2013 v 14:40 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Celé Universum je jedna velká lež. Když se to jeho obyvatelé dozvěděli, rozpoutal se chaos.

Jsou to už tři měsíce, co Amy odpojili. Kam se podívá, všude stěny, už tři měsíce. Syn se ujal velení lodi a rozhodl se skoncovat s Phydusem a přestat svým lidem lhát. Jenže ani on nezná celou pravdu, a když spolu s Amy začínají zjišťovat, co všechno jim zatím zůstalo utajeno, je jasné, že před sebou mají dlouhou cestu, na níž si každý krok musí tvrdě vybojovat. Jak to bude dál s Lodí mezi hvězdami?

INFO
Název: Milion sluncí
Autor: Beth Revisová
Originální název: A Million Suns
Série: Vesmír
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Žánr: sci-fi, romantika, horory, fantasy

Loď mezi hvězdami

9. května 2013 v 14:38 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Sedmnáctiletá Amy se přidala ke svým rodičům coby "zmrazený pasažér" na vesmírné lodi Universum a čekala, že se probere na nové planetě o tři sta let později. Nemohla tušit, že její spánek skončí o padesát let dříve a ona se octne ve zcela novém světě mezi hvězdami, ve světě, který si žije podle vlastních pravidel.

Amy si brzy uvědomí, že její probuzení nezpůsobilo jen selhání počítače. Někdo z pár tisíců obyvatel vesmírné lodi se ji pokusil zabít. A pokud rychle něco nepodnikne, její rodiče budou další na řadě. Proto teď musí co nejrychleji rozluštit skrytá tajemství Universa. Ale na jejím seznamu podezřelých figuruje i jediný člověk, na kterém jí záleží: Syn, budoucí vůdce lodi a láska, která přišla znenadání.

INFO
Název: Loď mezi hvězdami
Autor: Beth Revisová
Originální název: Across the Universum
Série: Vesmír
Rok vydání: 2012
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Žánr: sci-fi, romantika, horory, fantasy

Tweety s city

9. května 2013 v 14:15 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Claire nemůže uvěřit, že si ji na Twitteru našel její vysněný kluk. Myslela si, že si jí nikdy ani nevšimne, ale jak se zdá, rozumí jí líp než kdokoliv jiný. Twittersmír je ale záhadné místo, kde se občas přátelé chovají jinak než v reálném světě. A aby toho nebylo málo, Claire si uvědomí, že je zamilovaná do úplně posledního kluka, který kdy připadal v úvahu…

INFO
Název: Tweety s city
Autor: Elizabeth Rudnicková
Originální název: Tweet Heart
Série: ---
Rok vydání: 2010
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 272
Žánr: romantika

Legenda

9. května 2013 v 14:11 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Na území, kde se kdysi rozprostírala západní část Spojených států, se nyní nachází Republika - stát, který je v nikdy nekončící válce se svými sousedy. Patnáctiletá June se narodila v jedné z nejbohatších čtvrtí v Republice, je zázračným dítětem a připravuje se na závratnou kariéru v nejvyšších vojenských kruzích. Stejně starý Day se naproti tomu narodil ve slumu a už ve svém mladém věku je nehledanějším zločincem Republiky.

Oba pocházejí z naprosto odlišných světů a zdá se, že neexistuje důvod, proč by se jejich cesty někdy měly zkřížit. Ovšem pouze do doby, než je zavražděn Metias, bratr Juny, a než se Day stává hlavním podezřelým. Rozpoutává se hra na kočku a myš, v níž se Day snaží ochránit svou rodinu a June pomstít smrt bratra. Ale při šokujícím zvratu událostí oba odhalí, co je ve skutečnosti postavilo proti sobě. Nyní nastává boj o holý život, boj o budoucnost lidstva, boj o skutečnou lidskou svobodu.

INFO
Název: Legenda
Autor: Marie Lu
Originální název: Legend
Série: ---
Rok vydání: 2013
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 280
Žánr: fantasy, dobrodružství, romantika, akce

Demonata 2

9. května 2013 v 14:04 | Knihomolka |  Klučičí čtení
Druhá kniha ságy Demonata je tu!
Pecka Fleck vždycky tušil, že je na něm něco divného. Vidí světla. Zvláštní, barevná světla vířící vzduchem. Ale to vlastně nic neznamená, dokud se tato světla nespojí jako nějaká podivná skládačka a nevytvoří okno... okno do světa démonů, které se Peckoví podaří otevřít, což má strašlivé následky. Díky tomu však také objeví svoji sílu, stane se Učedníkem jehož úkolem je uštvat zvrácené mocné démony k smrti, zachránit svého malého bratra a přitom sám zůstat naživu...

INFO
Název: Demonata 2: Démon a zloděj
Autor: Darren Shan
Originální název: The Demonata 2: Demon Thief
Série: Demonata
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 240
Žánr: fantasy, horor

L. A. Candy

9. května 2013 v 13:59 | Knihomolka |  Dívčí čtení
Život v L. A. je sladký - cool kluby, skvělí kluci, návrháři... prostě všechno. Devatenáctiletá Jane Robertsová a její nejlepší kamarádka Scarlett se nemohou dočkat, až tam začnou bydlet. A když se je jeden televizní producent rozhodne obsadit do své nové reality show a la Sex ve městě, sotva věří svému štěstí. Jejich vlastní show? L. A. Candy je podle prestižního žebříčku NY TIMES jeden z nejprodávanějších románů roku 2009!

INFO
Název: L. A. Candy
Autor: Lauren Conrad
Originální název: L. A. Candy
Série: L. A. Candy
Rok vydání: 2011
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 292
Žánr: romantika, realita
Say to me what you read and I say to you who you are